Bądź na TAK! I wybierz swoją strategię w zmianie – charytatywna e-konferencja

O wpływie Covidu na nasze życie napisano już wiele artykułów, radzenie sobie z pandemią stało się przedmiotem licznych badań, a dyskurs office vs home office przypomina ten o wyższości grzybowej nad barszczem i powoduje podobną temperaturę emocji co wigilijna zupa. Dlatego postanowiliśmy zaprosić do rozmowy tych, którzy ze zmiany uczynili swoją przyjaciółkę. Wymagająca ale szczerą. 

Już 8 lipca, w godz. 10:30 – 17:00 odbędzie się pierwsza charytatywna e-konferencja o strategiach w procesie zmiany. 19 prelegentów ze świata biznesu, nauki i sportu
w 3 sesjach tematycznych podzielą się swoją wiedza i doświadczeniem w radzeniu sobie ze zmianą. Każda z sesji poświęcona jest innemu aspektowi zmiany:

  • JA w zmianie – jeśli zmiana jest immanentną cechą naszego życia, postanowiliśmy porozmawiać z ludźmi, którzy doświadczają zmiany w sposób ekstremalny na co dzień. W tym module porozmawiamy m.in. z Katarzyną Bień – Buczyłko, kontrolerką ruchu lotniczego, Mateuszem Sieradzanem, Panem Pielęgniarką, Martą Fidrych paraolimpijką i Elą Lange oraz Danielem Jerzym Żyżniewskim, psychologami.
  • Zespół w zmianie – jak zmiana wpływa na zespół i jak zespół pomaga w zmianie? O różnorodności, elastyczności i zwinności porozmawiamy
    m.in. z Ievgenem Berezenko, Head of Epam, Northern Poland, dr Anną Janowicz prezeską Fundacji Hospicyjnej
  • Organizacja w zmianie – o przywództwo, zaufanie i efektywne relacje w biznesie zapytamy Monikę Godzińską, wiceprezeskę i dyrektorkę finansową banku BPH, dra Pawła Fortunę, psychologa i Piotra Czynsza, handlowca z ExpertSender.

A na koniec  porozmawiamy z gościem specjalnym: Jaro Bieniecki, twórca Runmageddonu i 6 krotny medalista biegów długodystansowych, opowie o tym jak ekstremalne doświadczenia potrafią wzmocnić i uodpornić oraz jak być odważnym w podejmowaniu nieoczywistych decyzji.

„Bądź na tak! I wybierz swoją strategię w zmianie”, to amalgamat inspiracji dla biznesu i włączenia w charytatywną działalność. Jeśli jesteś liderem, zarządzasz zespołem lub firmą albo po prostu poszukujesz inspiracji jak dawać sobie radę w trudnych sytuacjach – to miejsce jest dla Ciebie.”

mówi Jowita Spychalska, jedna ze współorganizatorek

„Interesuje nas uważność w zmianie dla organizacji, zespołu i człowieka. Mamy nadzieję, że dzięki tej konferencji zrozumiemy nasze wzajemne potrzeby i możliwości”

dodają Monika Zalewska i Marcin Markowski, współorganizatorzy.

A po co to wszystko?

W Wielkiej Brytanii codziennie 600 osób rezygnuje z pracy by opiekować się starszymi lub bliskimi. Biorąc pod uwagę starzenie się społeczeństwa w Polsce oraz powiększającą się przepaść między liczbą osób młodych a pokoleniem Silver – możemy mieć wkrótce kryzys nie tylko społeczny, ale i ekonomiczny wynikający z transferem wysoko wykwalifikowanych specjalistów poza rynek pracy. Jak złapać balans, naładować baterie
i mieć siłę na kolejne wyzwania – w tym pomoże COW. Projekt realizowany przez Fundację Hospicyjną tak organizatorów, partnerów  i prelegentów, że każdy z nich zrzekł się wynagrodzenia. 

Każdy bilet to Twój wkład w budowę pierwszego w Polsce Centrum Opieki Wytchnieniowej. 129 złotych to cegiełka, przekazywana bezpośrednio na konto Fundacji Hospicyjnej.

Cały dochód z konferencji zostanie przeznaczony na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej: http://cow.httz.pl/

projekt Centrum Opieki Wytchnieniowej; źródło: cow.httz.pl

Darczyńcy:

Bank BPH, ExpertSender.

Patroni Medialni:

Columbus – akademia rozwoju osobistego, Sukces Pisany Szminką, Fundacja Dobra Porażka

Partnerzy:

O4 Coworking, O4 Flow, OpenAir, LiveWebinar, impresspro

Organizatorzy:

Pomysłodawcą wydarzenia jest Marcin Markowski i Monika Zalewska z M2 Potęga Możliwości, za realizację projektu odpowiedzialność wzięły Anna Flis i Jowita Spychalska
z Training Designers oraz Dominika Rossa, szefowa O4 Flow oraz Studia Głosu i Mowy Mystoria.

Prelegenci:

dr Aleksander Poniewierski Globalny lider sektora loT w EY. Posiada dogłębne rozumienie zagadnień związanych z rozwojem nowych technologii i wiedzę jak pomoc firmom wykorzystywać potencjał do poprawy ich funkcjonowania.  Z zamiłowania fotograf.

Monika Godzińska Wiceprezeska zarządu banku BPH związana z nim od 15 lat. Liderka zmian. Dyrektorka 200 osobowego zespołu. Absolwentka Harvard Business School. Poszukuje spokoju we wnętrz w medytacji, których jest certyfikowaną prowadzącą.

Anna Flis COO Expertsender, wspiera pełna komunikację działań marketingowych w kanałach SMS, WEB. Prezeska Zarządu Training Designers. 17 letnie doświadczenie w General Electric, dzięki któremu jest projektantką systemów motywacyjnych, konsolidacji i synchronizacji celów biznesowych.

Marta Fidrych paraolimpijka z Londynu 2012 oraz Rio 2016 w kategorii szermierka na wózkach. Złota medalistka w szpadzie indywidualnej Mistrzostw Europy w Turynie 2016. Dzięki swojej wytrwałości i talentowi przekazuje, że w życiu można osiągnąć wiele szczytów. 

dr Paweł Fortuna psycholog, nauczyciel akademicki, pisarz i kompozytor. Człowiek wielu talentów. Autor książki „Pozytywna psychologia porażki” i „Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować”. Członek ZAiKS, współautor utworu Dziewczyna szamana. 

Jaro Bielecki przez dekadę zarządzał projektami, sprzedażą, strategią w firmach: ING, France Telecom, Energa-Obrót.  Sześciokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach długodystansowych. W 2012 podbił Polskę, a później świat organizując Runmageddon. 

Ievgen Berezenko – Specjalista IT z ponad 16 letnim doświadczeniem, z czego blisko 12 lat spędził zarządzając zróżnicowanymi zespołami inżynierów. Obecnie pełni funkcję Dyrektora oraz przewodniczącego Northern Poland Delivery Organization w firmie EPAM Systems, w której pracuje od 10 lat. Coach, mentor, trener.

Magdalena Kąkolewska prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii, dyrektorka ds.Art Brandingu w ERGO Hestia S.A. Absolwentka prawa i historii sztuki. Poprzez swoje działania pokazuje, że sztuka jest niezbędnym elementem życia dzięki której odkrywamy bogactwo swojego wnętrza. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni.

Katarzyna Bień-Buczyłko z pasji do samolotów od 10 lat jest kontrolerem ruchu lotniczego w warszawskim Okęciu. Świeżo upieczona mama i właścicielka klaczy oraz źrebaczka. W wolnych chwilach podróżuje.

Piotr Czynsz od 6 lat związany z digital marketingiem i eCommercem. Pomaga w rozwoju biznesów. Propagator komunikacji omnichannelowej w ExpertSender. Odpowiada za ekspansję na rynku polskim, europejskim i amerykańskim.

Daniel Jerzy Żyżniewski z pasji i wykształcenia neuropsycholog kliniczny, terapeuta. Członek British Psychological Society. Wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW. Autor książki „Emocje i nastrój jak je kształtować”  

Mateusz Sierdzan czyli Pan Pielęgniarka z powołania i zawodu ratownik medyczny, pielęgniarz ratunkowy SOR.  Autor bloga Pan Pielęgniarka oraz książki „SOR to jest dramat” Tłumaczy niemedycznym do czego naprawdę służy oddział ratunkowy. 

Iwona Szakiewicz praktyk biznesu z perspektywy korporacji w własnej firmy, HR Menager. Ekspertka w projektowaniu zwinnych programów rozwojowych. 

Agata Komender od kilku lat pomaga w budowaniu wizerunku pracodawcy. Od zeszłego roku Head Of Recruitment & Employer Branding w BNP Paribas BP.  Jej pasją są najnowsze trendy w podejściu oraz sposobie myślenia w pracy.

Ela Lange – psychoterapeutka specjalizująca się w nurcie Gestalt, psychodietetyk, Diet Coach, trener z zakresu żywienia, autorka książek “Gdybym tylko shudła”, “Nie t(ł)ucz się dietami”. Ekspert w mediach oraz kampaniach społecznych. Współzałożycielka Fundacji “Kobiety bez diety”.

Dagny Kurdwanowska dziennikarka, specjalistka od komunikacji wszelakiej. Dyrektorka ds. Marketingu w Fundacji Hospicyjnej. Poszukiwaczka ciekawych wyzwań. Prowadzi szkolenia.

Marcin Markowski praktyk biznesu od 28 lat, producent telewizyjny, facylitator Institute of Leadership and Management, trener, aktor. Specjalizuje się w wystąpieniach publicznych, budowaniu zespołów. Swoją energią i zaangażowaniem inspiruje do zmiany i rozwoju. Fan Peak Performance i Mindfulness (MBSR). Partner w m2 Potęga Możliwości. 

Monika Zalewska coach Mocnych Stron Gallup CliftonStrengths, konsultantka Mental Toughness. Mentorka i trenerka pokazująca jak talent i przesuwanie barier budują silną markę. Absolwentka Studiów Praktycznej Psychologii Motywacji SWPS i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Pasjonatka dramy i improwizacji praktycznej. Partner w m2 Potęga Możliwości

Jowita Spychalska Członek zarządu Training Designers, współtwórca klubu HR przy Olivia Business Centre. Mentor z 13 doświadczeniem w międzynarodowej korporacjI General Electric Zaprojektowała i kierowała procesami podnoszącymi kwalifikacje i rozwój sił sprzedaży w branży finansowej dla ponad 2000 osób. Ambasadorka programu „Sukces To Ja” Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Dominika Rossa Szefowa O4 Flow – jedynego w Polsce coworkingu dedykowanego kobietom. Od 18 lat zajmuje się komunikacją interpersonalną i marketingową. Mentorka programów akceleracyjnych Poland Prize/Space3ac oraz European Coworking EOI i FairIT. Doktorantka i wykładowczyni Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Gdańskiego, ekspertka głosu mówionego.