4Z, czyli dobra porażka w praktyce

Słyszeliście już o tym, że z porażek należy wyciągać nauki? Wtedy nie są porażkami, ale sposobem zdobywania doświadczenia. Kto z Was wie, co “uczenie się z porażek” oznacza w praktyce? Na czym ono ma polegać? Jak do niego podejść? Co zrobić, aby faktycznie się czegoś z nich nauczyć? Zapraszam do poznania prostej metodyki, która praktycznie odpowiada na powyższe pytania.

Read more

O fuckupach na poważnie. Śmiertelnie poważnie.

Porażki, fuckupy, błędy dotyczą różnych spraw. Czasami błahych. Czasem poważnych. Lub kosztownych – czyli bardzo poważnych. A czasami dotyczą ludzkiego życia – czyli spraw śmiertelnie poważnych. Jeśli nie boicie się latać samolotem i nie odczuwacie strachu przed lekarzami, zapraszam do posłuchania mojego wystąpienia na Aula Trójmiasto #7.

Read more

Metoda czarnej skrzynki. Książka, która zmieniła moje patrzenie na życie.

Jest coś, co “przychodzi z trudem, bo stoi w sprzeczności z naszym instynktem i naszą naturą. To nauka na błędach.”. Zwłaszcza, jeśli mówimy o katastrofalnych błędach. O porażkach, które niosą za sobą ofiary. Jeśli nie boicie się wyprawy w krainę takich porażek – zapraszam Was do lektury książki Matthew Syed-a.

Read more