Jak dobrze rozmawiać o porażkach własnych i cudzych?

szkolenie online

Dobrze, czyli w sposób, który nie prowadzi do konfliktów, ale do budowania zaufania, wyciągania wniosków i gromadzenia doświadczenia, które przyda się w przyszłości.

Rozmowy o porażkach bardzo często kończą się wzajemnymi pretensjami, atakami, kłótniami. Podchodzi się do nich jako do próby „wyłgania się” z niepowodzenia, na przykład obarczając winą „niespodziewane czynniki” czy też przekazując pretensji i złość w stronę osób, które popełniły błąd. Takie podejście jest niekonstruktywne i nieefektywne. Prowadzi do złych emocji, niszczenia relacji czy burzenia sprawności zespołu.

Dla wielu osób rozmawianie o porażkach jest niekomfortowe. Bardzo źle się czują przedstawiając własne błędy czy niepowodzenia. Nie umieją też rozmawiać z innymi osobami, które popełniły jakieś błędy lub ich działania skończyły się niepowodzeniem. 

Rozmowy na temat błędów czy porażek zawsze są trudne. Zwłaszcza, jeśli nie wiemy, jak je przeprowadzić. Zapraszamy do praktycznych ćwiczeń, które pokażą, jak rozmawiać o porażkach, aby nie psuć opinii o sobie czy relacji z innymi ludźmi, ale usprawniać swoje działanie, budować zaufanie i tworzyć nowe wartości.

Brak umiejętności rozmawiania o porażkach powoduje, że unikamy takich rozmów lub robimy to nieprawidłowo i w efekcie ponosimy kolejne niepowodzenie – tracimy wiedzę, doświadczenie, okazję do rozwoju i usprawnienia.

Uwaga: szkolenie przeprowadzane przy użyciu kart Failowship. Wersję papierową można nabyć na stronie https://failowship.com/ lub zakupić w pakiecie z ćwiczeniem. Możliwe jest też wykorzystanie w trakcie szkolenia wersji online. 

Zgodnie z regulaminem szkoleń online (https://dobraporazka.pl/regulamin-szkolenia-online/ , Paragraf 2., pkt. 5, 9 i 10) koszty narzędzi szkoleniowych (karty papierowe) wynoszą: 89 zł (przy zamówieniu zestawu podstawowego) lub 159 zł (przy zamówieniu zestawu trenerskiego).

 • Przyznanie się do błędu lub niepowodzenia

  Jak o nich rozmawiać, aby nie stracić twarzy i nie utracić zaufania?

 • Rozmowy o błędach

  Jak rozmawiać o błędach, aby nie pogorszyć swoich relacji i nauczyć się wspólnie czegoś pożytecznego, usprawniać swoje działanie, budować zaufanie i tworzyć nowe wartości?

 • Dzielenie się doświadczeniem

  W jaki sposób opowiadać o porażkach, aby słuchacze mogli jak najwięcej skorzystać z Twojego doświadczenia?

 • Rozmowy bez błędów

  Najczęstsze błędy popełniane w trakcie rozmów na temat porażek i jak ich unikać

 • Ćwiczenie dobrej rozmowy

  Zobacz w praktyce, w jaki sposób porozumiewać się, aby dobrze rozmawiać o porażkach.

GRUPA

 • wielkość grupy: 6-100 osób
 • przeprowadzane w Zoom z wykorzystaniem pokojów

CZAS TRWANIA

3-4 godziny (w zależności od wielkości i zaangażowania grupy)

FORMUŁA SPOTKANIA

 • prezentacja przydatnych modeli rozmawiania i opowiadania o błędach i porażkach
 • ćwiczenie z kartami Failowship
 • dyskusje i omawianie doświadczeń uczestników

ZAINTERESOWANI?

Napiszcie do nas – [email protected]
Zaproponujcie termin i wielkość grupy.
Podajcie swój telefon – odezwiemy się jak najszybciej!