Collins, Dalio i „just culture” na „scenie wewnętrznej”

Jacek Santorski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej cytowanych w Polsce psychologów biznesu i psycholog społeczny. Jest doradca przedsiębiorców, wykładowcą i mentorem. Jest również wielkim Przyjacielem naszej Fundacji, wspierając nas dobrym słowem i czynem. W 2020 roku po raz drugi zgodził się wystąpić w trakcie konferencji Dzień Porażki i zamknąć ją swoim wykładem, którego możecie wysłuchać tutaj.

Jacek Santorski od wielu lat nieprzerwanie popularyzuje psychologię w mediach. Jest też autorem 10 poczytnych książek. W latach 1979 – 1999 założył i współprowadził ośrodek psychoterapii i treningu Laboratorium Psychoedukacji, a w latach 1990-2005 autorskie wydawnictwo Jacek Santorski & Co.

Wspólnie z Dominiką Kulczyk założył firmę doradczą Values. Specjalizuje się w doradztwie dla top managerów i przedsiębiorców, znany jest z inspirujących wykładów dla kadry zarządzającej. Działa jako dyrektor programowy studiów podyplomowych Akademia Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu nagrania zrealizowanego przy okazji Dnia Porażki 2020, w którym nasz Prelegent opowiada o podejściu do porażek na scenach zewnętrznej (czyli w otaczającym nas świecie, w naszych firmach, organizacjach, relacjach) oraz wewnętrznej – czyli w naszym umyśle i sercu.

Jacek Santorski opowiada m.in. o doświadczeniach zebranych i spisanych przez Jima Collinsa dotyczących tworzenia warunków, aby do porażek nie doprowadzać. O podejściu „just culture”, o którym w swoich książkach pisze m.in. Matthew Syed. Oraz o „merytokracji idei”, które to podejście opisuje Ray Dalio.

Książki wspomniane w trakcie wykładu:

? „Metoda czarnej skrzynki”, Matthew Syed
? „Jak upadają giganci”, Jim Collins
? „Od dobrego do wielkiego”, Jim Collins
? „Zasady”, Ray Dalio


Obejrzyj film

Napisy: Magdalena Dydyszko


Obejrzyj film z tłumaczeniem migowym

Tłumaczenie migowe i napisy: Magdalena Dydyszko


[banner id=”5705″]