03. Alina Markiewicz: Egzamin dojrzałości

Jak ważne w życiu jest słuchanie swojej intuicji, a nie spełnianie oczekiwań innych, bo to zawsze kończy się porażka. Będzie także o tym jak z pozoru beznadziejna sytuacja jest kluczem do dobrych zmian i jak się ich nie bać.

Alina Markiewicz

dziennikarka, podróżniczka, autorka filmów o górach, pilot helikoptera

Za swój drugi dom uważa Nepal, ale ten pierwszy na zawsze pozostanie w jurajskich Podlesicach38.

To miejsce, do którego zawsze chętnie wraca i z którego wyrusza w najdalsze zakątki świata, od Antarktydy po Spitsbergen. W  Podlesicach 38 zamieszkała ponad dwie dekady temu.

Przez pierwsze lata toczyło się w nim intensywne życie towarzyskie do momentu kiedy w chłodny marcowy wieczór pożar zniszczył jej wymarzone miejsce na ziemi. Trudna decyzja o odbudowie tego miejsca powiększonego o pensjonat zapadła szybciej niż opadł pył na zgliszcza. Samotne wyzwanie budowy było dla niej na miarę Mount Everestu i najbardziej ekscytującą przygodą w życiu.

Ta PORAŻKA otworzyła nowy rozdział w życiu Aliny, która dziś uważa, że pożar był najlepszą rzeczą jaka mogła się wtedy wydarzyć.

Fascynuje ją eksploracja nie tylko świata, ale także  siebie, bo przecież każda podróż zaczyna i kończy się w naszej głowie


reklama własna