06. Urszula Rudzka-Stankiewicz: Czy my naprawdę potrafimy uczyć się na błędach?

Dwa lata temu, przez prosty błąd komunikacji, niemal straciłam świetną relację z sąsiadami. Wcześniej, w podobnych okolicznościach zaangażowałam się w ognisty spór z ważną dla mnie osobą. Cykl przypadków, nieporozumień i niedopowiedzeń doprowadził do poważnej zmiany w moim życiu.

Mnie, psychologa po najlepszej uczelni w kraju. Od wielu lat uczącego innych, jak komunikować się lepiej. Ostatecznie niemal każda z tych i wielu innych sytuacji sprowadza się do prostych nawyków, które postaramy setki razy. Prostych, ale niezwykle trudnych do zmiany.

W trakcie wystąpienia skupiłam się nie tylko na rodzajach błędów, jakie każdy z nas popełnia na co dzień. Regularnie tym samym dewastując swoje relacje i marnując całkiem niezłe okazje, na które ciężko i długo pracował.

Przede wszystkim odpowiem na pytanie, o co zadbać, aby wnioski z popełnianych błędów zmieniły się na lekcje, po których faktycznie zaczynamy coś robić inaczej. Może nawet lepiej. A tym samym bronimy się przed popełnianiem znów tych samych błędów.

Urszula Rudzka-Stankiewicz

właścicielka marki „be/have design – projektujemy zachowania”

“Fascynują mnie ludzie i ich zachowania. Zaczynałam od przygotowania startowego zawodników, niemal 10 lat projektowałam ścieżki rozwojowe dla pracowników, a ponad 5 lat temu odkryłam i pokochałam grywalizację.

Założyłam sklep internetowy Gadżety Trenera, który gromadzi twórców gier i narzędzi szkoleniowych.

Jestem członkiem społeczności “Strong Women in IT”, która wspiera kobiety w rozwoju na rynku nowoczesnych technologii. Działam jako ambasador EPALE na rzecz społeczności edukatorów promując najnowszą wiedzę i standardy rozwijania kompetencji w miejscu pracy.

Pomagam organizacjom wspierać zmiany zachowań pracowników, budować społeczności i projektować angażujące produkty.”


reklama własna