07. Ula Lizak: Rozmowy Mamy Kurki. Jak pomóc dziecku radzić sobie z porażką?

„Na podstawie rysunków z Mamą Kurką, które tworzę na bazie doświadczeń własnych dzieci oraz dzieci z praktyki terapeutycznej opowiem, jak one rozumieją porażkę, jak sobie radzą z porażką. Poruszę temat perfekcjonizmu, maksymalizmu u dzieci, co mam nadzieję nas dorosłych skłoni do głębokiej refleksji.”

Ula Lizak

Logopeda, terapeuta dzieci z ASD, autorka popularnych grafik „Rozmowy Mamy Kurki”

Mama dwójki dzieci, logopeda, terapeuta, oligofrenopedagog, trener TUS, specjalista ds. dysleksji i autyzmu. Praktyk z 20-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, z ASD, w kraju i za granicą (USA, Anglia).

Właścicielka Gabinetu Logopedyczno-Pedagogicznego w Gorlicach. Miłośniczka myślenia wizualnego, neurodydaktyki. Wspiera edukację dzieci i młodzieży prowadząc warsztaty: ,,Ortografia z mazakiem”, ,,Notatki wizualne” w szkołach podstawowych.

Od 9 lat wykładowca na studiach podyplomowych (Logopedia” oraz ,,Spectrum autyzmu i Zespołu Aspergera – diagnoza, terapia, edukacja”). Prowadzi także szkolenia rad pedagogicznych oraz spotkania z rodzicami, na temat stymulacji rozwoju dzieci i młodzieży.

Autorka serii rysunków terapeutycznych: ,,Rozmowy Mamy Kurki”, ,,Dylematy z kanapy”, ,,Piątkowe ważności”. Tworzy poradniki dla rodziców, plakaty psychoedukacyjne, kolejne edycje limitowanych magnesów.


reklama własna