12. Wojtek Wereszko, Marek Wikiera: Szkolisz. Dowodzisz. Odpowiadasz.

„Szkolisz – kierujesz – odpowiadasz” – to zasada determinująca czynności zarządcze w organizacjach (zespołach) narażonych na pracę w szybko zmieniających się warunkach, deficytach czasu oraz lęku i niepewności. Kształtuje w sposób jasny i przejrzysty odpowiedzialność decyzyjną (personalną – indywidualną) oraz odpowiedzialność wykonawczą (zespołową).

Wojtek Wereszko

właściciel True Leader Business Solutions

Twórca i właściciel True Leader, były oficer Jednostki Wojskowej GROM i Formoza. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu, kierunku Dowodzenie Pododdziałami oraz Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii i Oceanotechniki i Okrętownictwa.

Posiada ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze dowodzenia i kierowania zespołami oraz planowania i zarządzania projektami szkoleniowymi. Wiedzę zdobywał dowodząc Polskim Kontyngentem Wojskowym w Zatoce Perskiej w ramach Międzynarodowych Morskich Sił Kontroli Dostaw (MIO MIF 2000/2001) oraz w trakcie misji ISAF w Afganistanie, planując i organizując proces szkolenia w zakresie bojowego wykorzystania operatorów jednostek specjalnych. Przez siedem lat kierował wydziałem szkolenia, był komendantem Ośrodka Szkolenia Nurków Wojsk Specjalnych Jednostki Wojskowej GROM.

Obecnie zespół True Leader Business Solutions koncentruje się na obszarach związanych z przywództwem i współpracą, w tym budowaniu efektywnych zespołów projektowych oraz doradztwem w zakresie długofalowych strategii biznesowych, przygotowaniem organizacji do zmiany, procesami rekrutacji i selekcji oraz zarządzaniem ryzykiem w organizacji, w tym wdrożeniem optymalizacji procesów biznesowych i zarządzania efektywnością, głównie w firmach branż technologicznych, IT oraz FinTech. Mentor w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości Fundacji Think oraz Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

Jest certyfikowanym trenerem: „FRIS – Style myślenia”, akredytowanym konsultantem Facet5, ToRQ, Super Skills, certyfikowanym praktykiem metody „The Coaching Maps” oraz „Trenerem biznesu” Akademii SET. Certyfikowany w zakresie zarządzania projektami Prince 2 i programami MSP, zmianą biznesową Change Managment oraz zarządzania ryzykiem M_o_R APMG International. Wykładowca wizytujący na studiach MBA w Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiach podyplomowych w SWPS na kierunku „Agile Leadership” i SGH „Zarządzanie programami”.

Autor koncepcji „Grow up Your Business” oraz programów rozwojowych „Grow up to True Leadership”, „Grow up to True Partnership” skierowanych do osób świadomie podchodzących do rozwoju kompetencji przywódczych i zespołowych. Programy oparte zostały na  najskuteczniejszych standardach przywódczych świata operacji specjalnych i zwinnego biznesu.

Marek Wikiera

przedsiębiorca, mentor, pasjonat ekstremalnych ultramaratonów i triathlonów

Przedsiębiorca, który od ponad 20 lat tworzy projekty biznesowe. Zasiada w zarządach spółek z branży usługowej i nieruchomości.

Działa również jako mentor, trener mentalny i mówca inspiracyjny. Pomaga właścicielom firm, menedżerom, liderom przekraczać granice i szybciej osiągać cele w biznesie, karierze, życiu osobistym. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Inspiruje, motywuje i zaraża energią do działania. A czasem tylko słucha.

Marek o sobie: „Jeżeli znajdziesz się w mojej strefie rażenia, nie pozwolę Ci odpuścić!”

Jest pasjonatem ekstremalnych ultramaratonów i triathlonów. W 2014 roku, jako jedna z 47 osób na świecie, ukończył w ciągu jednego roku – 4 Deserts – morderczy cykl 4 ultramaratonów, rozgrywany na 4 największych pustyniach świata – Sahara, Gobi, Atakama i Antarktyda – umieszczony przez magazyn THE TIME na 6 miejscu w TOP10 najtrudniejszych wyzwań wytrzymałościowych człowieka.

Jest współautorem książki „Wielki Pustynny Szlem. Jak przesuwać granice swoich możliwości.”


reklama własna