14. Anna Agata Nowak, Łukasz Dziewięcki: Co bym zrobił/a inaczej, gdybym wiedział/a to, co wiem dziś, dziesięć lat temu?

Podczas naszego spotkania szczerze porozmawiamy o tym czym tak naprawdę jest porażka, czy da się z nią oswoić i czy jest to… dobre?

Popatrzymy na nią z różnych pespektyw m.in. pracownika, pracodawcy, szefa, psychologa oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie… czy z zasady może być kwas?

Anna Agata Nowak

psycholog pracy i organizacji

„Nazywam się Anna Agata Nowak. Nieprzerwanie od roku 2000 pracuję, ucząc psychologii w organizacjach. Wykorzystuję do tego metody warsztatowe, coachingowe i konsultacje, wspierając w zakresie przydatnych w pracy umiejętności zarządzania oraz osobistych. Pracuję wg metod opartych na dowodach naukowych (evidence based) z wykorzystaniem psychologii pracy, różnic indywidualnych, a przede wszystkim psychologii pozytywnej.

Bardzo lubię tworzyć nie tylko warsztaty dla pracowników i szefów, ale też narzędzia wspierające rozwój – takie jak np. kurs wideo www.pozytywna-organizacja.edu.pl, czy książka Pozytywna organizacja. Twoja organizacja.

Jestem laureatką kilku konkursów na innowacje społeczne w zakresie uczenia dorosłych. Najważniejsze dla mnie było opracowanie prototypu modelu Rozmowy NA TRUDNE, A SPOŁECZNIE WAŻNE TEMATY przełożonego z podwładnymi, a także modelu Na zdrowie! Model zapobiegania oddalaniu się od rynku pracy w wyniku utraty kompetencji związanych ze zdrowiem.

Jestem również współautorką podręcznika Kompetencje personalne i społeczne. Jak je rozwijać? (TEB Edukacja, wydawnictwo EDICON). Przeprowadziłam ponad 2500 dni szkoleniowych. Współpracuję z uczelniami wyższymi jako wykładowczyni i badaczka. Prowadzę zajęcia na studiach MBA, jestem autorką i kierowniczką studiów podyplomowych na kierunku psychologia pozytywna w organizacji na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. W 2020 roku zostałam laureatką konkursu POZYTYW Nagroda główna została mi przyznana za książkę pt.  Pozytywna organizacja. Twoja organizacja i odwołania wprost do koncepcji psychologii pozytywnej i popularyzację ich przez propozycje narzędzi do rozwoju własnego funkcjonowania społecznego i psychicznego.

Ukończyłam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studia doktoranckie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Byłam stypendystką grantu Narodowego Centrum Nauki, otrzymywałam stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce. Prowadzę badania nad osobowością i dobrostanem ludzi dorosłych oraz organizacji. Badania dotyczą poczucia skuteczności, nadziei na sukces, optymizmu, cech charakteru. Ukończyłam kurs I, II i III stopnia w zakresie analizy transakcyjnej, zakończony międzynarodowym testem 101. Pracowałam jako konsultantka merytoryczna w międzynarodowym projekcie dotyczącym zarządzania aktywnością zawodową i zdrowiem ludzi w organizacjach. Uczestniczę w licznych szkoleniach i kursach doskonalenia umiejętności trenerskich. Ukończyłam trzy szkoły trenerów, w tym Mistrzowską Szkołę Trenerów oraz Letnią Szkołę Trenerów Moderatora, a także Szkołę Coachingu. Udzielam się w organizacjach branżowych (np. Polskim Towarzystwie Trenerów Biznesu) i naukowych (np. Polskim Towarzystwie Psychologii Pozytywnej). Byłam założycielką i członkinią zarządu fundacji promującej dobre praktyki zarządzania.

Prywatnie jestem partnerką Macieja, mamą Mikołaja i Igi. Uwielbiam podróżować z rodziną, ale też zapuszczać się w odległe i wysokie zakątki świata z pasjonatami trekkingu, gór i przyrody.”

Łukasz Dziewięcki

Head of automation and optimization at Kronospan

Praktyk z prawie 20 letnim doświadczeniem w automatyzacji i optymalizacji procesów technologicznych oraz biznesowych. Pasjonat nowych technologii oraz możliwości ich wykorzystania w przemyśle.

Stworzył i nadal rozwija dział automatyzacji i optymalizacji dla grupy Kronospan – największego producenta płyt drewnopochodnych na świecie.


reklama własna