21. Michał Woch, Rafał Hampel: Jaki wzór na sukces daje porażka rozłożona w czasie?

Przyjrzyjmy się historiom, które pozwoliły wyciągnąć wnioski z tych doświadczeń, żeby na ich podstawie stworzyć od nowa coś niezwykłego. Odnowić dziedzictwo projektantów i kunszt polskiego rzemiosła.

Marka męskich zegarków Błonie po latach zapomnienia została przywrócona by kultywować polską tradycję zegarmistrzowską. Marka mebli VZÓR powstała by pokazać światu wyjątkowe projekty krzeseł polskich Twórców, którzy w swoim czasie nie mieli możliwości ich realizacji.

Cofnijmy się do przeszłości, żeby opowiedzieć jak przeszkody, niepowodzenia i różne niezależne czynniki sprawiły, że o produktach i ich Autorach na jakiś czas „zapomniano”.

Michał Woch

przedsiębiorca, współzałożyciel firm VZOR i Błonie

Współzałożyciel i dyrektor zarządzający VZOR – firmy i marki, która powstała dzięki pasji do projektowania i marzeniu o stworzeniu kolekcji opartej na ikonach polskiego wzornictwa, w której w przyszłości znajdą się projekty wybitnych współczesnych twórców.

Wspólnik i Wiceprezes Zarządu spółki Błonie oferującej współczesne zegarki nawiązujące swoim duchem i wzornictwem do dziedzictwa ZMB Błonie, jedynej w historii Polski fabryki produkującej seryjnie zegarki naręczne.

Współzałożyciel i dyrektor zarządzający Evalu – wiodącej polskiej firmy badawczej specjalizującej się w ewaluacji interwencji publicznych, która obchodzi właśnie 18-lecie istnienia. 

Otrzymał tytuł magistra stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz tytuł podyplomowy z zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej. Student Universita’ degli Studi di Milano (ekonomia). Biegle posługuje się językiem angielskim i włoskim. 

Szczęśliwie żonaty, ma trzech synów w wieku 16, 13 i 6 lat.

Pasjonat sportu i podróży.

Rafał Hampel

Twórca podcastu „Spokojnie o wnętrzach” Internity Home

Opiekun Architekta, Doradca Klienta w Internity Home (od XI.2020)

W branży wnętrzarskiej nieprzerwanie od 2000 r. W latach 2008-2020 reprezentował marki Axor i Hansgrohe.

Autor i twórca podcastu „Spokojnie o wnętrzach” dostępnego w popularnych aplikacjach podcastowych m.in. Apple Podcast, Google Podcast czy Spotify, a także na stronie www.internityhome.pl

Do rozmów zaprasza przede wszystkim architektów wnętrz, doradców i specjalistów branżowych oraz wykonawców. Pierwszy odcinek podcastu ukazał się 8 lutego 2021 r., a do dziś opublikowano już 40 odcinków.

Pomysłodawca cyklu „Wpadki w łazience” emitowanego na portalu Archidesk. Zwolennik wyciągania wniosków z pomyłek i uczenia się na błędach (najlepiej cudzych, choć własne są skuteczniejsze, i bolą bardziej). W pracy kieruje się zasadą „Wybieraj mądrze”.

Uwielbia czytać książki (zwykle przy śniadaniu i kolacji). Wolny czas spędza pod żaglami, na rowerze lub na rolkach. Trenuje rolkarstwo szybkie.


reklama własna