25. Łukasz Wysocki, Rafał Hampel: Jak dzięki eksperymentom udoskonaliliśmy ubrania dla osób z niepełnosprawnościami?

Kiedy zostajesz mamą lub tatą dziecka z niepełnosprawnością wkraczasz na zupełnie inny poziom rodzicielstwa. Z każdym tygodniem, miesiącem i rokiem, z każdym kolejnym kilogramem młodego człowieka do umycia czy ubrania stajesz się coraz bardziej super-bohaterem.

Wąskie rękawy i nogawki, uparte zamki i guziki sprawiają, że Ty i dziecko odczuwacie coraz większy dyskomfort, a często ból i frustrację.

Jak więc poprawić tę sytuację?

Jak zapewnić dzieciom komfort i bezpieczeństwo?

Jak sprawić by czuły się wygodniej i przyjemniej?

Łukasz Wysocki

Założyciel Funwear, marki odzieżowej z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami

Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Od 2007 roku zdobywał doświadczenie zawodowe z dziedziny zarządzania projektami, odpowiadając między innymi za przygotowanie koncepcji funkcjonalnej Stadionu Narodowego w Warszawie oraz odpowiadając za przygotowania Finałowego Turnieju UEFA Euro 2012 TM w Gdańsku, ze strony UEFA.

We wrześniu 2012 roku objął funkcję Dyrektora ds. Marketingu i Rozwoju Międzynarodowych Targów Gdańskich, gdzie odpowiadał m.in. za wprowadzanie nowych produktów/imprez w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym AmberExpo. Od Września 2014 do chwili obecnej Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

W 2008 roku Łukasz Wysocki został tatą Filipa. Po niecałym roku okazało się, iż jego syn choruje na Rdzeniowy Zanik Mięśni – na tamten czas nieuleczalną chorobę genetyczną.

Od samego początku cała rodzina borykała się z trudnościami związanymi z dobraniem Filipowi odpowiedniej odzieży, która ułatwiałaby codzienne funkcjonowanie. Po ponad 10 latach doświadczeń życiowych Łukasz Wysocki, wraz z żoną Dorotą stworzyli markę odzieżową Funwear, posiadającą funkcjonalności dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. Na chwilę obecną prowadzą sprzedaż kanałami online. Marka Funwear zyskuje coraz większą popularność. Funwear synonim jakości oraz wyrównywania szans.

Zapraszamy na FB @funwear.ubrania

Rafał Hampel

Twórca podcastu „Spokojnie o wnętrzach” Internity Home

Opiekun Architekta, Doradca Klienta w Internity Home (od XI.2020)

W branży wnętrzarskiej nieprzerwanie od 2000 r. W latach 2008-2020 reprezentował marki Axor i Hansgrohe.

Autor i twórca podcastu „Spokojnie o wnętrzach” dostępnego w popularnych aplikacjach podcastowych m.in. Apple Podcast, Google Podcast czy Spotify, a także na stronie www.internityhome.pl

Do rozmów zaprasza przede wszystkim architektów wnętrz, doradców i specjalistów branżowych oraz wykonawców. Pierwszy odcinek podcastu ukazał się 8 lutego 2021 r., a do dziś opublikowano już 40 odcinków.

Pomysłodawca cyklu „Wpadki w łazience” emitowanego na portalu Archidesk. Zwolennik wyciągania wniosków z pomyłek i uczenia się na błędach (najlepiej cudzych, choć własne są skuteczniejsze, i bolą bardziej). W pracy kieruje się zasadą „Wybieraj mądrze”.

Uwielbia czytać książki (zwykle przy śniadaniu i kolacji). Wolny czas spędza pod żaglami, na rowerze lub na rolkach. Trenuje rolkarstwo szybkie.


reklama własna