Aktualności i artykuły

O budowania kultury organizacji otwartej na błędy

Antykruchość, nauka z własnych błędów, learn fast – te i podobne hasła mocno zadomowiły się w naszym języku. Świat VUCA wymusił na firmach i organizacjach elastyczność i dostosowanie się do zmiennego otoczenia. Wśród narzędzi, które temu sprzyjają mocny akcent stawiamy na umiejętności wyciągania wniosków z własnych porażek.

Czytaj dalej

Miłka Raulin: „Powiem pyszałkowato: jest mało rzeczy, które mi się nie udają”

„Mam potrzebę wyzwań i po prostu lubię się sprawdzać w różnych ekstremalnych sytuacjach i na różnych etapach przygotowań do wyprawy. Bo tak naprawdę wyzwanie to nie jest tylko przejście wyznaczonego odcinka, czy zdobycie wymarzonego wierzchołka. (…) Cała logistyka, sprzęt, pakowanie, organizacja — to bardzo dużo pracy. A sama wyprawa to wisienka na torcie”

Czytaj dalej

Uwięzieni w słowach rodziców

Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie, które kształtują nasze postępowanie i postawy, z którymi czasami ciężko nam poradzić sobie w dorosłości. Zachęcamy do lektury znakomitej książki Agnieszki Kozak i Jacka Wasilewskiego.

Jak wspierać dzieci i młodzież w uczeniu się na błędach?

Słowa błąd, porażka, mają pejoratywne znaczenie. I raczej unikamy ich jak ognia, niż chcemy to zapraszać do swojego życia. Nasi Prelegenci pokazują nieco inną perspektywę i podpowiadają rozwiązania, jak wspierać dzieci i młodzież w uczeniu się na błędach, które możecie wdrożyć w swoim domu, w swojej społeczności.

Jak inspirować dzieci do dobrego radzenia sobie z porażkami?

Jako dzieci byliśmy dużo odważniejsi w eksperymentowaniu. Nie baliśmy się słowa „porażka” czy „przegrana”, bo nikt nas takiej obawy nie nauczył. Nauczyli nas tego później może rodzice, a na pewno szkoła. Jako rodzice, macie wpływ na to, jak Wasze dzieci będą postrzegały niepowodzenia, jak będą radziły sobie z tym, że coś im się nie uda. […]

FORSA. Takiej książki o pieniądzach jeszcze nie było! 

Jak zabezpieczyć finansowo dziecko na przyszłość? Najlepiej wyposażyć je w wiedzę, dzięki której będzie wiedziało, jak sobie poradzić! Poznajcie książkę o finansach dla młodszych czytelników, z której dowiedzą się, jak zarabiać pieniądze i… co dalej z nimi robić.

„Człowiek wykorzystuje tylko 10% swojego mózgu”

Mit o wykorzystywaniu możliwości „tylko 10%” naszego mózgu 🧠 powstał jakieś 120 lat temu i ciągle ma się dobrze…

JESTEŚMY PARTNEREM 👇

28 maja 2021, online

Dołącz do bezpłatnej konferencji

(kliknij po więcej informacji)

 

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Dzięki temu:
– najszybciej dowiesz się o naszych wydarzeniach
– dostaniesz specjalne zaproszenia i zniżki
– będziemy informować o ciekawych artykułach

tedxddynia

Dobra Porażka na TEDxGdynia 2018

Jest taka scena, na której każda osoba, która występuje publicznie, chce się pojawić chociaż raz w życiu. To scena TEDx-a – najbardziej znanej na świecie konferencji, poświęconej technice, rozrywce i design-owi. Przyznam się Wam, że zaraz po zejściu ze sceny byłem… załamany swoim wystąpieniem. Na szczęście…

Czytaj dalej >

Czym jest Dobra Porażka?

Krok 1

Podejmujesz działanie z intencją zakończenia go sukcesem, bez planu zaszkodzenia komukolwiek.

Krok 2

Robisz wszystko, aby osiągnąć założony cel – źle przygotowany lub wykonany projekt nie jest dobrą porażką!

Krok 3

Nie osiągnąłeś tego, do czego dążyłeś. Być może nie osiągnąłeś żadnego pozytywnego rezultatu.

Krok 4

Nauczyłeś się z porażki  czegoś wartościowego dla zespołu projektowego, organizacji lub świata.