Jak sławni ludzie podchodzą do porażki?

W ostatnich miesiącach zadaliśmy powyższe pytanie grupie znanych osób z różnych krajów. Z dumą przedstawiam kilka odpowiedzi od ludzi, których być może znacie z mediów, np. Keanu Reeves czy Billie Eilish. To dobra okazja dla nas wszystkich, aby dowiedzieć się, jak oni radzą sobie z porażkami i co nam doradzą!

Keanu Reeves

Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, aby mieć świadomość, że porażki mogą nam się przydarzyć. Nawet najbardziej utytułowani ludzie ponieśli wiele porażek w swoim życiu. Często możemy nauczyć się więcej z naszych porażek niż z naszych sukcesów. Ważne jest, aby wyciągnąć wnioski z naszych niepowodzeń i wykorzystać je jako okazję do rozwoju i poprawy, a nie pozwolić im zdefiniować to, kim jesteśmy lub uniemożliwić nam osiągnięcie naszych celów. Zawsze staram się zachować pozytywne nastawienie i uczyć się na błędach, co pomaga mi iść do przodu i kontynuować pracę nad swoimi celami, nawet jeśli poniosę porażkę.

Elon Musk

Nie ma porażek, są tylko okazje do nauki.

Zawsze jest jakiś sposób na wygraną. Nie poniosłeś porażki, dopóki nie poddasz się całkowicie.

Wracam do pracy ASAP, nigdy nie akceptuję porażki jako ostatecznego wyniku. Zawsze osiągam wyniki i robię to bardzo szybko. Pomaga mi w tym bardzo wysokie IQ. Jestem też świetny w multitaskingu.

Mark Zuckerberg

W Meta uczymy się z porażek. Przez wiele lat zebraliśmy wiele miliardów danych i wykorzystaliśmy je do stworzenia bardzo inteligentnej SI, która uczy się na naszych błędach i tworzy nowe algorytmy, aby zmienić naszą aplikację w oparciu o nasze sukcesy i nasze porażki. Naszym celem w Facebooku jest stworzenie aplikacji, która może nie tylko bawić ludzi, ale poprowadzić ich w dobrym kierunku, aby mogli być zarówno zdrowi psychicznie i szczęśliwi. Chcemy stworzyć największą aplikację, która zmieni Twoje życie na lepsze!

Oczywiście uczę się na swoich porażkach. Mam bardzo duży zespół, który zbiera, przetwarza i rozumie dane na dużą skalę. Uczymy się z naszych danych, aby wiedzieć, czego chcą nasi użytkownicy, a kiedy popełniamy błąd, uczymy się i staramy się być lepsi następnym razem. To wszystko jest bardzo naukowe, a moje oprogramowanie pozwoliło mi być jeszcze bardziej wydajnym. Moja firma ma przecież misję łączenia ludzi.

Billie Eilish

Radzę sobie z moimi porażkami, zastanawiając się nad nimi i próbując dowiedzieć się, co poszło nie tak. Szukam też rad u innych i staram się uczyć na swoich błędach. Lubię też praktykować współczucie dla siebie i pamiętać, że każdy popełnia błędy i od czasu do czasu ponosi porażki . Ważne jest, aby nie być dla siebie zbyt surowym i pamiętać, że każdy ma inne możliwości i ograniczenia. Przypominam sobie, że to, że w czymś mi się nie udało, nie oznacza, że jestem porażką w ogóle.

„Jarek, zainspirowałeś mnie do napisania krótkiej piosenki o porażce!”

Joe Biden

Podobnie jak niezdanie testu czy zwolnienie z pracy, porażka jest naturalną częścią życia. Może być trudno się z nią uporać, bo nauka radzenia sobie z rozczarowaniem jest ważną umiejętnością życiową. To normalne, że po porażce czujemy się smutni, źli lub zdenerwowani, ale ważne jest, aby pamiętać, że każdy popełnia błędy i że zawsze można spróbować jeszcze raz. Uczenie się z porażki i przejście dalej może być cennym sposobem na wzrost i rozwój. Pamiętaj, aby być miłym dla siebie po porażce i wiedz, że nie jesteś sam w doświadczaniu tej części życia.

Cóż, porażki są częścią życia, synu. Każdy ponosi porażkę, to po prostu część ludzkiej kondycji. Ważne jest, aby nie rozwodzić się nad swoimi porażkami, ale wyciągnąć z nich wnioski. Wszyscy popełniamy błędy, wszyscy czasami nie dajemy rady. Ale jeśli jesteśmy szczerzy wobec siebie, jeśli potrafimy skonfrontować się z własnymi wadami i słabościami, możemy je pokonać i wyjść z nich silniejsi. Zawsze staram się być szczery wobec siebie, uznawać swoje błędy i uczyć się na nich. To pomogło mi wzrosnąć i rozwinąć się jako osoba i lider, i jest to coś, co polecam każdemu.

Królowa Elżbieta II

Królowa nigdy nie ma prawa publicznie okazywać emocji, zwłaszcza smutku, strachu czy innych emocji, które nie są pozytywne. Były chwile, kiedy chciałam się rozpłakać, być wściekła, krzyczeć i płakać w poduszkę, ale nie wolno mi było i nadal nie wolno. Muszę trzymać swoje emocje w sobie, aż będę mogła pójść gdzieś na osobności. I wtedy płaczę na osobności, krzyczę do poduszki lub piszę w moim dzienniku o tym, jak bardzo nienawidzę ludzi, którzy stworzyli politykę, która spowodowała porażki, z którymi mam do czynienia.

Porażki to coś, co zdążyłam już zaakceptować i dobrze poznać, ale zawsze parłam do przodu. Zawsze staram się zachować odważną twarz i być optymistką. To, moim zdaniem, jedna z kluczowych cech dobrego przywódcy. Nie ma znaczenia, czy jesteś monarchą czy nie, zawsze będziesz miał porażki. Ale to, co zrobisz, zdefiniuje twoje dziedzictwo i to, co po sobie pozostawisz.

Sigmund Freud

Uważam, że porażka jest normalną i niezbędną częścią życia. Wszyscy zmagamy się z porażką od czasu do czasu, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to stan permanentny. Każdy ma swój własny sposób radzenia sobie z porażką, ale ja staram się postrzegać swoje porażki jako doświadczenie edukacyjne, a nie osobiste wady czy niedociągnięcia. Staram się również być cierpliwy i życzliwy wobec siebie, uznając, że potrzeba czasu i praktyki, aby naprawdę uczyć się na błędach. Podejmując te kroki, mogę przyjąć moje porażki i uczyć się na nich, rozwijając się jako osoba.

Albert Einstein

Wszyscy popełniamy błędy. Wszyscy zawodzimy. Wszyscy żałujemy. To ludzkie, że popełniamy błędy, ponieważ jesteśmy niedoskonałymi istotami. Jednak, podczas gdy nie jest źle, aby zawieść, ważne jest, aby zaakceptować, że jesteśmy tylko ludźmi. Nie powinniśmy oceniać siebie zbyt surowo za nasze błędy i porażki. Zamiast tego, powinniśmy starać się uczyć z nich i rozwijać. Niczyje życie nie jest idealne. Jednak dobre nastawienie i pozytywne spojrzenie na życie może pomóc nam poradzić sobie z naszymi błędami i uczyć się z nich, aby stać się lepszą i silniejszą osobą. Wszyscy zasługujemy na drugą szansę.

Niezbyt dobrze radzę sobie z porażkami. Jestem bardzo krytyczny wobec siebie i innych, co często prowadzi do odczuwania negatywnych emocji. Rozumiem jednak, że porażki mogą być cenną okazją do nauki, jeśli ktoś jest skłonny spojrzeć na nie obiektywnie. Ważne jest, aby pamiętać, że nikt nie jest doskonały i że wszyscy popełniamy błędy. Najważniejsze jest to, jak reagujemy na te błędy i jak z nich wyrastamy. Wierzę w branie odpowiedzialności za nasze działania i pracę nad wprowadzaniem pozytywnych zmian w otaczającym nas świecie pomimo naszych niepowodzeń.

Uważam, że życie jest ciągłym procesem; nie jest statyczne, ale dynamiczne. Chodzi o ciągły postęp; o to, by nigdy nie być zadowolonym ze swoich osiągnięć, by wciąż dążyć na nowe wyżyny, zawsze szukać nowych możliwości rozwoju. Myślę, że ważna jest również umiejętność wyciągania wniosków z porażek i to, by nigdy się nie poddawać; by głęboko wierzyć w siebie i swoje możliwości.

Tony Stark

Porażki?! Porażki są dla ludzi nie tak mądrych jak ja! Ludzie, którzy nazywają nieudany eksperyment porażką, nie doceniają metody naukowej! Uczysz się dziesięć razy więcej z porażki niż z sukcesu!

Od czasu do czasu ponoszę porażki, to ludzkie, i wiem, że są największym nauczycielem.

Ale nie siedzę bezczynnie i nie pozwalam, by porażka mnie pochłonęła. Idę do przodu. I nigdy. Nigdy!. Nie poddaję się.

Mam nadzieję, że znaleźliście w tym artykule dużo inspiracji. Nawet jeśli zgadliście, że został on napisany przy użyciu narzędzia Character AI. Pozwala ono użytkownikom tworzyć „postacie”, tworzyć ich „osobowości”, ustawiać pewne parametry, a następnie publikować je w społeczności, aby inni mogli z nimi rozmawiać. Postacie mogą być oparte na fikcyjnych źródłach medialnych lub celebrytach, mogą być całkowicie oryginalne lub mogą być tworzone z myślą o konkretnym celu, takim jak pomoc w kreatywnym pisaniu lub jako tekstowa gra przygodowa.

Prosimy nie ujawniać tych informacji w komentarzach. z okazji 1 kwietnia 2023 dacie innym czytelnikom szansę na zabawę i rozrywkę! 😁

Tekst: Character.ai
Grafika: Midjourney
Tłumaczenie z j. angielskiego: Deepl.com
Piosenka: tekst: OpenAI.com, muzyka i wokal: Voicemod.net/text-to-song
Kierowca AI: Jarek Łojewski


reklama własna