Jak dobrze zrobić lessons learned lub retrospekcję [wideo]

Dobrze jest uczyć się na błędach i… sukcesach! 🧐 Można na cudzych, ale bardziej chyba zapadają nam w pamięć własne. Posłuchajcie, jak skutecznie wykorzystać przeżyte doświadczenia do usprawniania pracy własnej czy zespołu.

Celem lessons learned czy retrospekcji jest zatrzymanie się i przemyślenie zakończonych zadań, projektów czy procesów. Przyglądamy się przyczynom sukcesów i niepowodzeń. Próbujemy wysnuć wnioski na przyszłość, które zwiększą efektywność czy jakość naszej pracy.

Powtarzając jakiś proces, możesz go ciągle udoskonalać – ale tylko wtedy, kiedy wyciągasz wnioski i wprowadzasz zmiany.

👉 Jak to zrobić dobrze?

👉 Jak przejść cały proces krok po kroku?

👉 Jak osiągnąć zadowalający efekt?

👉 Jak zrobić to bezstresowo zarówno dla nas jak i dla Zespołu?

Zapraszam do wysłuchania webinaru przeprowadzonego dla Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych w ramach działań promujących konferencje reQest (o której przeczytacie poniżej filmu!). Na bazie swojego doświadczenia i narzędzi opracowanych w Fundacji (5Z, Failowship) opisuję, jak efektywnie przeprowadzić lessons learned czy retrospekcję.reQuest for innovation

reQuest to spotkanie z tradycjami, które od kilku lat skupia ekspertów w zakresie analizy biznesowej i systemowej, projektantów rozwiązań IT, testerów i specjalistów zapewnienia jakości – słowem, praktyków, dla których ważne jest kompleksowe podejście i biznesowe rozwiązania. Ogromna dawka wiedzy i skrojone na miarę warsztaty to fantastyczna kombinacja, która przyciągnęła już kilkaset osób. Już niedługo możesz do nich dołączyć!

za: request.pl

Z dumą informujemy, że Fundacja Dobra Porażka jest Partnerem Medialnym konferencji reQuest, która odbędzie się on-line w dniach 15-16 kwietnia 2021.

Co więcej, będę miał przyjemność poprowadzić warsztat…

Jak wyniuchać porażkę zanim do niej dojdzie?

Chcecie wyczuwać porażki zanim do nich dojdzie? Albo jak już w zasadzie do nich doszło, tylko tego jeszcze nie widać?

Na warsztatach przyjrzymy się i przerobimy praktyczne narzędzia, które pozwolą przygotować się do nie popełnienia porażki, ujawnią sygnały, które dają znać, że niepowodzenie zbliża się po cichu oraz pozwolą w trakcie projektów czy codziennej pracy zapobiegać porażkom.

Informacji o reQuest szukaj na:

zdjęcie tytułowe: School photo created by freepik – www.freepik.com