„ODLOT. Elon Musk i szalone początki SpaceX”

Imponująca opowieść o powstaniu jednego z najbardziej znanych kosmicznych przedsięwzięć – firmie SpaceX oraz opowiadająca historię jej twórcy i wizjonera, którym niewątpliwie jest Elon Musk. To książka o podboju kosmosu, spełnianiu marzeń, wielkich ambicjach i ogromnym sukcesie. SpaceX powstał 20 lat temu. W ciągu dwóch dekad stał się liderem posiadającym największą liczbę satelit, tworzy pionierskie rakiety kosmiczne i jako pierwsza prywatna firma wystrzelił człowieka na orbitę. Pół wieku po wyścigu kosmicznym to SpaceX stał się najważniejszą obok NASA firmą zajmującą się eksploracją kosmosu.

Zanim jednak do tego doszło SpaceX był raczkującym start-upem. Pierwsze lata działalności to pasmo kolejnych, dramatycznych niepowodzeń, rozwiązywania piętrzących się problemów technologicznych, walki z biurokracją rządową i uprzedzeniami decydentów. Po sześciu latach od swojego powstania firma była na skraju bankructwa. Jednak wspólna ciężka praca, determinacja i wiedza twórców SpaceX doprowadziły ostatecznie do wielkiego sukcesu.

„Odlot” jest przede wszystkim opowieścią o ludziach, ich pasji, przekraczaniu własnych ograniczeń i osiąganiu maksimum możliwości. Zainspirowani wizją, którą stworzył Elon Musk, zrealizowali własne marzenia i ambicje, wyznaczając nowe standardy w dziedzinie lotów kosmicznych.

Eric Berger to astonom, dziennikarz, redaktor portalu technologicznego Ars Technica, specjalizującego się w tematyce podboju kosmosu.

Nie bez powodu książka „Odlot” zebrała mnóstwo bardzo dobrych recenzji.

Porażka jest opcją. Inaczej niż 50 lat temu porażka stała się częścią strategii Elona Muska i SpaceX. I ta strategia, jak widać doskonale się sprawdza. Odlot to świetnie napisana historia o najważniejszej od pół wieku zmianie, jaka zachodzi w lotach w kosmos. To dzieje się właśnie teraz

Piotr Stanisławski, Crazy Nauka

Barwna i porywająca opowieść o pełnych upadków i wzlotów początkach SpaceX

„New York Times”, Book Review

Sprawnie opowiedziana, trzymająca w napięciu historia firmy SpaceX – która odkąd powstała w 2002 roku, kilkakrotnie znalazła się o krok od upadku

„Financial Times”

Książka ukazuje się nakładem Wydawnictwa Kompania Mediowa

Data premiery: 24 listopada 2021

Książkę możecie kupić na przykład tutaj.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/spacex/40126460511/in/photostream/ licencja CC BY-NC 2.0


reklama własna