Failowship – karty uczące dobrego rozmawiania o porażkach

Czy trudno jest opowiadać o własnych błędach i porażkach? Jak rozmawiać o niepowodzeniach i wtopach innych osób, aby nie popsuć sobie relacji z nimi? W naszej Fundacji powstało narzędzie, które znakomicie ułatwia rozmowy na trudne, porażkowe tematy. I pozwala z nich wyciągnąć naukę na przyszłość.

Czytaj dalej

Uwięzieni w słowach rodziców

Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie, które kształtują nasze postępowanie i postawy, z którymi czasami ciężko nam poradzić sobie w dorosłości. Zachęcamy do lektury znakomitej książki Agnieszki Kozak i Jacka Wasilewskiego.

Czytaj dalej

FORSA. Takiej książki o pieniądzach jeszcze nie było! 

Jak zabezpieczyć finansowo dziecko na przyszłość? Najlepiej wyposażyć je w wiedzę, dzięki której będzie wiedziało, jak sobie poradzić! Poznajcie książkę o finansach dla młodszych czytelników, z której dowiedzą się, jak zarabiać pieniądze i… co dalej z nimi robić.

Czytaj dalej

Stan krytyczny. Recenzja książki dr Matta Morgana

„’Nie wiem’. Te dwa słowa są najbardziej niewykorzystanym zwrotem w medycynie. Mają dużą moc, dają nadzieję, ale i przygotowują na ewentualność żałoby. (…) Przyznanie się przed samym sobą, że nie można wykluczyć żadnego scenariusza, wymaga odwagi.”

Czytaj dalej

Stan krytyczny. Opowieści z pogranicza ludzkiego życia

„Jesteś moim przeszłym i przyszłym pacjentem, synem, córką, matką lub sąsiadem mojego obecnego pacjenta. I chociaż co piąty z was umrze na intensywnej terapii, wielu nawet nie wie, czym taki oddział [intensywnej terapii] jest.”

Czytaj dalej

Manifest codziennego bohatera

„Żyjemy w świecie, który na każdym kroku wzmacnia w nas poczucie winy i wmawia nam, że jeśli choć krok dzieli nas od ideału, jeśli nie odnosimy sukcesów i nie praktykujemy codziennie osiemdziesięciu trzech genialnych nawyków wspierających efektywność …, to coś jest z nami nie tak i powinniśmy się wstydzić”

Czytaj dalej

Miłość Unf*cked.

MIŁOŚĆ jest cierpliwa, MIŁOŚĆ jest łaskawa… A kiedy przestaje taka być, co wtedy? Autor bestsellerów o ogarnianiu życia powraca z książką MIŁOŚĆ UNF*CKED.

Czytaj dalej

Premortem, czyli nie trzeba być szalonym naukowcem, aby podróżować w czasie i zapobiegać porażkom w przyszłości!

Jeśli nie posiadasz szklanej kuli, w której możesz zobaczyć przyszłość swojego projektu czy pomysłu, warto zastanowić się nad innymi narzędziami, które mogą zmniejszyć ryzyko porażki. Jednym z takich pomysłów jest premortem. To warsztat, w trakcie którego możecie się wspólnie odkryć, jakie porażki mogą was spotkać w takcie czy na koniec projektu albo w wyniku decyzji. Oraz odkryjecie co zrobić, aby się przed nimi zabezpieczyć.

Czytaj dalej

Kiedy odwlekasz i narzekasz, czyli prokrastynacja na pełnej petardzie!

Znacie ten wewnętrzny głos, który mówi: „Hej, zostaw to. Zajmiemy się tym jutro. Albo pojutrze”? Na pewno wiecie, o co chodzi. Potrafi być przekonujący, zwłaszcza wtedy, gdy zadanie do wykonania jest pracochłonne, a wokół nie brakuje pokus, które tylko czekają, by nas rozproszyć. Jeśli słuchamy go zbyt często, a potem – zestresowani kurczącym się czasem – gnamy na łeb, na szyję, żeby skończyć pracę w terminie, to znak, że dopadła nas prokrastynacja. 

Czytaj dalej

Optimum. Idea cyberpsychologii pozytywnej. Najnowsza książka dr Pawła Fortuny

Dokonania w dziedzinie sztucznej inteligencji osiągnęły oszałamiającą skalę, a kolejne innowacje zagęszczają sieć interakcji ludzi z cyfrowymi artefaktami. Wynalazki budzą podziw i przerażenie. Jest to widoczne w badaniach prowadzonych w ramach cyberpsychologii, których przedmiotem jest głównie „ciemna strona” relacji człowiek−technologia: od lęku przed cyfryzacją, poprzez liczne uzależnienia, po niepokój związany z perspektywą pojawienia się systemów o nadludzkich możliwościach. Czy nowe technologie są jedynie źródłem stresu i niepokoju? Czy cyberpsychologia musi być uprawiana wyłącznie w wiktymologicznym ujęciu?

Czytaj dalej