How to learn from failure? Use the Failess Model!

In 2018, I performed on stage of TEDxGdynia. As you might expect, I talked about how to learn from failure, and presented the first version of the method I will describe below.

Czytaj dalej

„Czasem wygrywasz a czasem się uczysz!”

Twórczość Johna C. Maxwella, autora bestsellerów „New York Timesa” i autorytetu w dziedzinie przywództwa, była mi znana od dłuższego czasu. Tym razem miałam okazję przeczytać pozycję teoretycznie kierowaną do nastolatków: „Czasem wygrywasz a czasem się uczysz!”. Uważam jednak, że wiele wartościowych treści mogą w niej znaleźć dorośli.

Czytaj dalej

Nauka z porażek: klucz do sukcesu w przyszłości

W świecie, który z natury unika ryzyka i traktuje porażkę jako coś wstydliwego, Terence Mauri, założyciel Hack Future Lab, oraz Amy C. Edmondson, psycholog organizacji, przekonują nas, że nauka z porażek jest kluczem do przyszłego sukcesu.

Czytaj dalej

Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

Przystępny i praktyczny zestaw narzędzi wskazujący młodym czytelnikom w jaki sposób mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Czytaj dalej
Firma bez strachu

Firma bez strachu, czyli dlaczego bezpieczeństwo psychiczne nie jest luksusem?

„Firma bez strachu” Amy C. Edmondson to książka, która dostarcza cennych spostrzeżeń na temat tego, jak firmy mogą wspierać środowisko zaufania, współpracy i innowacji, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia zaangażowania pracowników, produktywności i rentowności.

Czytaj dalej

Job crafting, czyli nie wszystko jest winą szefa, czy organizacji!

Książka Malwiny Puchalskiej-Kamińskiej i Agnieszki Łądki-Barańskiej „Job Crafting” to przede wszystkim cała garść inspiracji do tego, jak można swoją pracę i swój każdy dzień w niej spędzany ukształtować i zmodyfikować w taki sposób, żeby robić jak najwięcej tego co lubimy, co sprawia nam przyjemność i w czym czujemy się mocni.

Czytaj dalej
Dary niedoskonałości Brene Brown

„Dary niedoskonałości” Brene Brown

czyli jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy. W swojej książce Brene Brown opisuje dziesięć praktycznych wskazówek, dzięki którym możesz naprawdę uwolnić się od ciężaru obawy pod tytułem „co ludzie powiedzą” i… po prostu szczerze polubić siebie.   

Czytaj dalej

Nad swoim nastawieniem można pracować i można je zmienić!

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego jedne osoby bardzo chętnie podejmują się nowych zadań, takich, z którymi nigdy wcześniej nie miały do czynienia? I nawet kiedy im coś nie wychodzi, z uśmiechem na twarzy próbują drugi, trzeci, czwarty i… jeśli potrzeba to nawet setny raz?

Czytaj dalej

FAILOWSHIP – karty uczące dobrego rozmawiania i opowiadania o porażkach

Czy trudno jest opowiadać o własnych błędach i porażkach? Jak rozmawiać o niepowodzeniach i wtopach innych osób, aby nie popsuć sobie relacji z nimi? W naszej Fundacji powstało narzędzie, które znakomicie ułatwia rozmowy na trudne, porażkowe tematy. I pozwala z nich wyciągnąć naukę na przyszłość.

Czytaj dalej

Jak zmieniać, czyli co nauka mówi o zmianach?

Próbowałeś kiedyś wprowadzić w swoim życiu jakąś zmianę i… poległeś? Chciałeś, aby w Twoim życiu zagościł jakiś nowy, zdrowy, pozytywny nawyk, ale po jakimś czasie okazywało się, że brak Ci konsekwencji i i determinacji? Może okazywało się, że brakuje Ci pewności siebie i wiary w swoje możliwości, i dochodziłeś do wniosku, że i tak nie dościgniesz ludzi, którzy tak bardzo Ci imponują, więc przestawałeś próbować? Zakładam, że mogło być też tak, że miałeś już plan… ale zwyczajnie zapominałeś go realizować, albo z Twoimi dobrymi chęciami wygrywało prozaiczne lenistwo. Jeśli w którejś z opisanych sytuacji widzisz siebie, to koniecznie sięgnij po książkę „Jak zmieniać” Katy Milkman. 

Czytaj dalej