Stworzyłam nowy biznes w 48 godzin

Matka, żona, bizneswoman, przyjaciółka, społecznik. W 48 godzin postawiła nowy biznes i wraz z zespołem Agencja Vi organizuje dla kilkudziesięciu tysięcy dzieci zdalne animacje, korepetycje oraz wsparcie w odrabianiu lekcji. Po godzinach koordynuje ogólnopolską inicjatywę „Razem z Sąsiadami” i zaraża optymizmem. Zapraszamy na spotkanie z Victorią Iwanowską…

Agencja Vi jest częścią Grupy Victoria Travel & Events, która od 18 lat organizuje wyjazdy integracyjne, eventy, pikniki rodzinne oraz wyjazdy incentive w Polsce i za granicą. I jeszcze na początku marca 2020 wydawało się, że poprzestanie na swojej tradycyjnej działalności.

Tymczasem nadeszła pandemia, która dla firm turystycznych i podobnych oznacza ni mnie ni więcej jak konieczność zaprzestania działalności. I tak wiele firm postąpiło, zaprzestając sprzedaży i zajmując się „ratowaniem czego się da”.

Tymczasem w Warszawie…

W ciągu 48 godzin Agencja Vi przy współpracy z firmą Femmeritum, zajmującą się m.in realizacją korporacyjnych work-family balance, była w stanie dostosować się do zmienionych przez kwarantannę potrzeb. I tak powstał projekt zDziećmi.pl

Stworzono całkowicie nowe produkty, które mają na celu wsparcie rodziców poprzez wprowadzenie zdalnych animacjach dla maluchów (od przedszkola do klas III), zdalną pomoc odrabianiu lekcji przez dzieci (klasy IV-VIII) oraz organizując (też zdalnie) spotkaniami z ciekawymi osobami.

Taka szybka zmiana (startupowcy powiedzieliby „pivot„) był możliwy nie tylko dzięki zaangażowaniu zespołu, ale również dzięki możliwości czerpania doświadczenia z wcześniejszych różnorodnych realizacji. Niezwykle istotne było doświadczenie programistyczne i technologiczne, które sprawnie umożliwiło stworzenie systemu do obsługi zapisów, dla organizacji zatrudniających kilkaset, a nawet kilkadziesiąt tysięcy pracowników.

Dzisiaj (23.04.2020) firma może pochwalić się zajęciami dla nawet 20 000 dzieci, oferując im również animacje, zumbę, zajęcia kreatywne, wsparcie w odrabianiu lekcji, korepetycje oraz kanały tematyczne i kółka zainteresowań.

Klientami są przede wszystkim duże firmy, których pracownicy zamienili biura na #homeoffice, dzieląc je z dziećmi.

Działamy kreatywnie i nieszablonowo, mamy szerokie kompetencje, zaplecze technologiczne i programistyczne, dlatego jako pierwsi zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy edu-kwarantannowe rozwiązanie dla dzieci, dające realne wsparcie rodzicom oraz zatrudniającym rodziców firmom

Victoria Iwanowska, spiritus movens przedsięwzięcia

Zapraszamy na spotkanie w Victorią, która:

? podzieliła się swoimi doświadczeniami w reagowaniu na kryzysy w biznesie

? przedstawiła, co pomogło a co przeszkadzało przy błyskawicznej zmianie formuły działania

? opowiedziała, jak (jeszcze przed koronawirusem) wspierała biznesy zagrożone upadkiem

? opisała swoją inicjatywę społeczną „Razem z Sąsiadami”

Rozmowę na żywo przeprowadził Jarek Łojewski, założyciel Fundacji Dobra Porażka.

Koronawirus to nie tylko choroba i kwarantanna, ale też problem na niedaleką przyszłość dla wielu osób, które z różnych powodów stracą pracę lub działalność. Fundacja Dobra Porażka chce pomóc osobom, które już to przeżyły lub czują się tym zagrożone. Poprosiliśmy naszych Przyjaciół o podzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem, inspiracją, które pomogą Wam zmierzyć się z tym wyzwaniem.


Obejrzyj zapis webinaru


Posłuchaj podcastu


Pozostałe webinary


 • Sztuczna Inteligencja – dobra, zła i… brzydka?
  413 W kolejnym Spotkaniu z porażką naszym gościem był Artur Kurasiński – twórca, przedsiębiorca i inwestor w spółki technologiczne, z dwudziestoletnim doświadczeniem. Rozmawialiśmy między innymi o tym, ile tak naprawdę jest inteligencji w sztucznej inteligencji?
 • Jak sobie radzić z syndromem oszusta?
  391 Syndrom oszusta – zjawisko psychologiczne powodujące brak wiary we własne osiągnięcia, stan bezzasadnej niepewności i lęku. Gdy pomimo zewnętrznych dowodów własnej kompetencji osoby cierpiące z powodu tego syndromu pozostają przekonane, że są oszustami i nie zasługują … Czytaj więcej.
 • Jak uniknąć wypalenia zawodowego?
  390 Wypalenie zawodowe to stan emocjonalnego, psychicznego i fizycznego wyczerpania wywołanego chronicznym stresem związanym z pracą. Jest to zjawisko, które pojawia się u osób, które doświadczają długotrwałego stresu związanego z pracą, a które nie są w stanie … Czytaj więcej.
 • Pracownika za błąd zwolnić, czy… awansować?
  732 Pani Stefania popełniła błąd – wypłaciła dużą sumę pieniędzy osobie, która podawała się za stałego kontrahenta firmy, w której pracuje. Pierwsza myśl jej szefa: ZWOLNIĆ! Jaka jest Twoja pierwsza myśl?
 • Absurdy benefitów pracowniczych
  1 649 Co powiecie na takie benefity pracownicze jak „miła atmosfera w pracy”, „wypłata zawsze na czas” czy „młody zespół i rodzinna atmosfera”? Albo „praca, którą kochasz” za 120 zł za miesiąc? Albo „raz w miesiącu dzień wolny … Czytaj więcej.
 • Sztuka słuchania to gotowość do porażek
  1 078 Zapraszamy do obejrzenia/posłuchania zapisu spotkania z Tobiaszem Majstrenko! „Aktywne słuchanie kojarzy się głównie z sprzedażą i badaniem potrzeb klienta. Niektórzy mogą je kojarzyć też z technikami wpływu na innych. Jednak aktywne słuchanie to, tak naprawdę, słuchanie … Czytaj więcej.
 • Spotkanie z kartami Failowship #1
  870 Porozmawiajmy o tym, na czym polega trudność w mówieniu o WŁASNYCH błędach i porażkach? Jak sobie z takimi trudnościami poradzić? W czym mogą tutaj pomóc karty Failowship? Zapraszamy na spotkanie!