fbpx

Droga Nauczycielko!
Drogi Nauczycielu!


Zapraszamy do udziału w projekcie społecznym „Jak uczyć się na błędach? Scenariusze lekcji”, organizowanym przez Fundację Dobra Porażka.

Wspólnie stworzymy scenariusz lekcji dla dzieci i młodzieży, aby umiały radzić sobie z niepowodzeniami.

Do zakończenia rejestracji pozostało

0dni

Nowy termin przyjmowania zgłoszeń: 13.09.2019

PRZEDŁUŻAMY REJESTRACJĘ DO 13 WRZEŚNIA!!

Początek roku szkolnego to dla nauczycieli czas wyjątkowo intensywnej pracy. Dlatego chcąc dać szansę zainteresowanym, którzy może nie znaleźli jeszcze czasu na zastanowienie się nad naszą propozycją, przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do 13 września 2019. Informacje dotyczące zakwalifikowania się do projektu prześlemy do 16 września 2019.

CZYM JEST NASZ PROJEKT?

Jest to program dla nauczycieli i edukatorów, który pomoże im rozmawiać z uczniami o niepowodzeniach, wspierać ich rozwój poprzez wspólne uczenie się na błędach i wyciąganie z nich wniosków.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

PO CO SIĘ TYM ZAJMUJEMY?

Błędy są częścią codzienności – popełnia je każdy, a ukrywane powodują stres i spadek samooceny. Nauka na błędach jest bazą innowacyjności i przedsiębiorczości, pomaga chronić ludzi i biznes. Brakuje narzędzi i odwagi do otwartego rozmawiania na temat swoich niepowodzeń, tak w szkole i życiu prywatnym, jak w firmach i instytucjach.

CO ZYSKASZ UCZESTNICZĄC W PROJEKCIE?

  • dowiesz się, jak dzięki wiedzy wyniesionej z popełnionych błędów można uczyć się szybciej, efektywniej, odkrywać nowe możliwości i budować wiarę w siebie

  • uświadomisz sobie i swoim uczniom wartość rozmowy o błędach swoich i cudzych, prowadzonej bez wzbudzenia konfliktów i poczucia winy, pozwalającej budować nowe wartości

  • zbudujesz jeszcze większą odwagę swoich uczniów, jak i u siebie do eksperymentowania i popełniania błędów, w celu poszukiwania najlepszych pomysłów na wspieranie rozwoju

  • rozszerzysz bazę umiejętności i pulę narzędzi dydaktycznych swoich i innych nauczycieli

HARMONOGRAM

  • DO 13 WRZEŚNIA 2019

    REJESTRACJA OSÓB ZAINTERESOWANYCH UDZIAŁEM

    Na zgłoszenia nauczycieli chętnych do bezpłatnego udziału w programie czekamy do 13 września 2019. Do 16 września przekażemy mailowo informacje dotyczące zakwalifikowania się do udziału w projekcie.

  • 21-22 WRZEŚNIA 2019

    WARSZTATY OTWIERAJĄCE

    Podczas warsztatów poznacie metody nauki na błędach oraz przygotujecie dla uczniów scenariusze lekcji „Jak uczyć się na błędach?” pod okiem trenerów i przy wsparciu innych nauczycieli. 

  • październik 2019

    TESTOWANIE SCENARIUSZY

    W październiku będziecie mieli okazję zrealizować opracowane przez Was scenariusze w praktyce.  Umawiamy się, że każdy z uczestników warsztatów poprowadzi minimum jedną lekcje w swojej szkole, po to, by zweryfikować naszą wspólną pracę.  

  • 26 października 2019

    WARSZTATY PODSUMOWUJĄCE

    Spotkamy się raz jeszcze, aby zobaczyć, na ile opracowane przez nas wspólnie scenariusze sprawdziły się w rzeczywistości szkolnej i jaki był ich odbiór przez Waszych uczniów. Będzie to też okazja do wprowadzenia korekty czy nowych pomysłów do scenariuszy oraz podsumowania całości wykonanych prac.

  • LISTOPAD 2019

    UDOSTĘPNIENIE SCENARIUSZY

    Opracowane scenariusze lekcji zostaną bezpłatnie udostępnione wszystkim nauczycielom zainteresowanym ich wykorzystaniem. 

 

Nie mamy recepty na scenariusz, który od razu będzie wielkim sukcesem i zmieni życie dzieci. Chcemy zrobić pierwszy krok w tym kierunku. Wspólnie będziemy budować właściwe podejście. Będziemy testować pomysły, sprawdzać, które się sprawdzają, a które wymagają korekty. I na tej podstawie będziemy usprawniać scenariusz lekcji.

 

ZESPÓŁ PROJEKTU

dr Alicja Gniewek

dr Alicja Gniewek

Liderka Projektu
Agata Lamparska

Agata Lamparska

Grzegorz Rączka

Grzegorz Rączka

KOGO ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU?

Wszystkich nauczycieli i edukatorów warszawskich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Udział w programie jest bezpłatny. 

JEŚLI CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ:

    1. Zapoznaj się z regulaminem.

    2. Uzgodnij z dyrekcją Twojej szkoły możliwość przeprowadzenia lekcji próbnej w październiku.

    3. Zgłoś się wypełniając formularz rejestracyjny

Termin przyjmowania zgłoszeń: 13.09.2019

Informacje o zakwalifikowaniu się do programu będą przesłane do dnia 16.09.2019 na adres mailowy podany w formularzu.

Ewentualne pytania dotyczące projektu prosimy kierować do menedżera projektu: [email protected]

do pobrania: informacje o projekcie w formacie PDF (259KB)

Do zakończenia rejestracji pozostało

0dni