Szukanie pracy to jest projekt

W kolejnej rozmowie na żywo z cyklu „Pracy utrata to nie koniec świata!” naszym gościem była Małgorzata Zaremba, coach kariery i doradca zawodowy, z dużą praktyką wspierania osób aspirujących na stanowiska pracy na różnych poziomach.

Małgorzata Zaremba to doradca zawodowy, coach kariery, mentor, asesor z zakresu oceny i rozwoju pracownika, mediator sądowy. Certyfikowany trener metody „Spadochron” przeznaczonej dla osób planujących karierę, szukających pracy i zmieniających zawód. Z ludźmi w różnych rolach pracuje od ponad 20 lat.

Ukończyła pierwsze w Polsce studia podyplomowe związane z rozwojem pracownika – Akademię Asesora na SWPS, studia podyplomowe Doradztwo zawodowe na WSB oraz coaching na SWPS. Posiada ponad siedmioletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia spotkań coachingowych w tym, coachingu kariery. Obecnie doskonali swoje kompetencje na Zintegrowanych Studiach Magisterskich Psychologia również na SWPS.

Od 15 prowadzi własną działalność gospodarczą. Prowadziła indywidualny coaching menedżerski, współtworzyła programy szkoleniowe, uczestniczyła w procesach rekrutacji i selekcji metodą Assessment Center. Brała udział w grupach projektowych przygotowujących szkolenia dla managerów z całej Polski. Jest autorką systemów motywacyjnych i programu szkoleń.

„Skupiam się przede wszystkim na diagnozie potencjału, talentów i predyspozycji zawodowych Klienta. Traktuję człowieka holistycznie, naturalnie i ze zwróceniem uwagi na całą osobę, jej styl życia, przyzwyczajenia, środowisko, w jakim przebywa.”

Małgorzata o swojej pracy

Poszukiwanie lub zmiana pracy to nie jest jednorazowe działanie. To Projekt – ma swój cel, początek i koniec. Wymaga odpowiedniego przygotowania i prowadzenia. Samo przeglądanie ofert i wysyłanie CV nie wystarczy.

W ramach webinaru rozmawialiśmy z Małgorzatą o następujących tematach:

? Jak przygotować się do poszukiwania pracy?

? Co warto uwzględnić w planie poszukiwania pracy?

? Jak działać, aby zwiększyć szansę sukcesu?

? W jaki sposób określić swoje kompetencje, umiejętności, wiedzę, aby zidentyfikować jaki rodzaj pracy będzie dla nas odpowiedni?

? Co może przekonać do nas przyszłego pracodawcę?

? Na co zwracać uwagę przeglądając ogłoszenia o pracy?

? Do jakiego rodzaju pracy powinniśmy, a do jakiego nie powinniśmy startować?

? Kto może nam pomóc w znalezieniu pracy?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, prowadzonej przez Jarka Łojewskiego, założyciela Fundacji Dobra Porażka.


Zaproszenie od Małgosi

Poszukiwanie lub zmiana pracy to duży Projekt i wyzwanie dla każdego bez względu na wiek. To kolejny etap rozwoju poprzedzony frustracją i niepewnością. Rozwój osobisty należy wiązać z przełamywaniem wszelkich barier,które ograniczają człowieka. Często osadzone są one w podświadomości. Ich wyeliminowanie lub zredukowanie przyczynia się do wzrostu efektywności działań.

Rozwiązania, które proponuję, ukierunkowane są na zmianę podejścia jednostki do otaczającego ją świata, pracę nad funkcjonowaniem emocjonalnym, poznawczym i społecznym. Razem z Klientem działam w celu osiągnięcia pełni człowieczeństwa na drodze samorealizacji poprzez dążenie do osiągnięcia obranego celu. Taka zmiana jest najpełniejsza, gdy jego kierunek jest zgodny z tym, co daną jednostkę interesuje. Ja jestem Towarzyszem Podróży mojego Klienta w tym procesie.

Jeśli chcesz, abym towarzyszyła Tobie w podróży, napisz do mnie: [email protected]


Obejrzyj zapis webinaru


Posłuchaj podcastu – zapisu webinaru

Prosimy nie regulować odbiorników. Jakość audio w wypowiedziach Jarka jest niestety kiepska ze względu na fakap z nagłośnieniem. Podpowiadamy: obie osoby powinny działać na słuchawkach…


Pozostałe webinary