Szukanie pracy to jest projekt

W kolejnej rozmowie na żywo z cyklu „Pracy utrata to nie koniec świata!” naszym gościem była Małgorzata Zaremba, coach kariery i doradca zawodowy, z dużą praktyką wspierania osób aspirujących na stanowiska pracy na różnych poziomach.

Małgorzata Zaremba to doradca zawodowy, coach kariery, mentor, asesor z zakresu oceny i rozwoju pracownika, mediator sądowy. Certyfikowany trener metody „Spadochron” przeznaczonej dla osób planujących karierę, szukających pracy i zmieniających zawód. Z ludźmi w różnych rolach pracuje od ponad 20 lat.

Ukończyła pierwsze w Polsce studia podyplomowe związane z rozwojem pracownika – Akademię Asesora na SWPS, studia podyplomowe Doradztwo zawodowe na WSB oraz coaching na SWPS. Posiada ponad siedmioletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia spotkań coachingowych w tym, coachingu kariery. Obecnie doskonali swoje kompetencje na Zintegrowanych Studiach Magisterskich Psychologia również na SWPS.

Od 15 prowadzi własną działalność gospodarczą. Prowadziła indywidualny coaching menedżerski, współtworzyła programy szkoleniowe, uczestniczyła w procesach rekrutacji i selekcji metodą Assessment Center. Brała udział w grupach projektowych przygotowujących szkolenia dla managerów z całej Polski. Jest autorką systemów motywacyjnych i programu szkoleń.

„Skupiam się przede wszystkim na diagnozie potencjału, talentów i predyspozycji zawodowych Klienta. Traktuję człowieka holistycznie, naturalnie i ze zwróceniem uwagi na całą osobę, jej styl życia, przyzwyczajenia, środowisko, w jakim przebywa.”

Małgorzata o swojej pracy

Poszukiwanie lub zmiana pracy to nie jest jednorazowe działanie. To Projekt – ma swój cel, początek i koniec. Wymaga odpowiedniego przygotowania i prowadzenia. Samo przeglądanie ofert i wysyłanie CV nie wystarczy.

W ramach webinaru rozmawialiśmy z Małgorzatą o następujących tematach:

? Jak przygotować się do poszukiwania pracy?

? Co warto uwzględnić w planie poszukiwania pracy?

? Jak działać, aby zwiększyć szansę sukcesu?

? W jaki sposób określić swoje kompetencje, umiejętności, wiedzę, aby zidentyfikować jaki rodzaj pracy będzie dla nas odpowiedni?

? Co może przekonać do nas przyszłego pracodawcę?

? Na co zwracać uwagę przeglądając ogłoszenia o pracy?

? Do jakiego rodzaju pracy powinniśmy, a do jakiego nie powinniśmy startować?

? Kto może nam pomóc w znalezieniu pracy?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, prowadzonej przez Jarka Łojewskiego, założyciela Fundacji Dobra Porażka.


Zaproszenie od Małgosi

Poszukiwanie lub zmiana pracy to duży Projekt i wyzwanie dla każdego bez względu na wiek. To kolejny etap rozwoju poprzedzony frustracją i niepewnością. Rozwój osobisty należy wiązać z przełamywaniem wszelkich barier,które ograniczają człowieka. Często osadzone są one w podświadomości. Ich wyeliminowanie lub zredukowanie przyczynia się do wzrostu efektywności działań.

Rozwiązania, które proponuję, ukierunkowane są na zmianę podejścia jednostki do otaczającego ją świata, pracę nad funkcjonowaniem emocjonalnym, poznawczym i społecznym. Razem z Klientem działam w celu osiągnięcia pełni człowieczeństwa na drodze samorealizacji poprzez dążenie do osiągnięcia obranego celu. Taka zmiana jest najpełniejsza, gdy jego kierunek jest zgodny z tym, co daną jednostkę interesuje. Ja jestem Towarzyszem Podróży mojego Klienta w tym procesie.

Jeśli chcesz, abym towarzyszyła Tobie w podróży, napisz do mnie: [email protected]


Obejrzyj zapis webinaru


Posłuchaj podcastu – zapisu webinaru

Prosimy nie regulować odbiorników. Jakość audio w wypowiedziach Jarka jest niestety kiepska ze względu na fakap z nagłośnieniem. Podpowiadamy: obie osoby powinny działać na słuchawkach…


Pozostałe webinary


 • Sztuczna Inteligencja – dobra, zła i… brzydka?
  408 W kolejnym Spotkaniu z porażką naszym gościem był Artur Kurasiński – twórca, przedsiębiorca i inwestor w spółki technologiczne, z dwudziestoletnim doświadczeniem. Rozmawialiśmy między innymi o tym, ile tak naprawdę jest inteligencji w sztucznej inteligencji?
 • Jak sobie radzić z syndromem oszusta?
  384 Syndrom oszusta – zjawisko psychologiczne powodujące brak wiary we własne osiągnięcia, stan bezzasadnej niepewności i lęku. Gdy pomimo zewnętrznych dowodów własnej kompetencji osoby cierpiące z powodu tego syndromu pozostają przekonane, że są oszustami i nie zasługują … Czytaj więcej.
 • Jak uniknąć wypalenia zawodowego?
  382 Wypalenie zawodowe to stan emocjonalnego, psychicznego i fizycznego wyczerpania wywołanego chronicznym stresem związanym z pracą. Jest to zjawisko, które pojawia się u osób, które doświadczają długotrwałego stresu związanego z pracą, a które nie są w stanie … Czytaj więcej.
 • Pracownika za błąd zwolnić, czy… awansować?
  728 Pani Stefania popełniła błąd – wypłaciła dużą sumę pieniędzy osobie, która podawała się za stałego kontrahenta firmy, w której pracuje. Pierwsza myśl jej szefa: ZWOLNIĆ! Jaka jest Twoja pierwsza myśl?
 • Absurdy benefitów pracowniczych
  1 644 Co powiecie na takie benefity pracownicze jak „miła atmosfera w pracy”, „wypłata zawsze na czas” czy „młody zespół i rodzinna atmosfera”? Albo „praca, którą kochasz” za 120 zł za miesiąc? Albo „raz w miesiącu dzień wolny … Czytaj więcej.
 • Sztuka słuchania to gotowość do porażek
  1 074 Zapraszamy do obejrzenia/posłuchania zapisu spotkania z Tobiaszem Majstrenko! „Aktywne słuchanie kojarzy się głównie z sprzedażą i badaniem potrzeb klienta. Niektórzy mogą je kojarzyć też z technikami wpływu na innych. Jednak aktywne słuchanie to, tak naprawdę, słuchanie … Czytaj więcej.
 • Spotkanie z kartami Failowship #1
  868 Porozmawiajmy o tym, na czym polega trudność w mówieniu o WŁASNYCH błędach i porażkach? Jak sobie z takimi trudnościami poradzić? W czym mogą tutaj pomóc karty Failowship? Zapraszamy na spotkanie!