Pokochaj siebie i porażki!

Co takiego w nas się zmienia, że będąc rodzicem malucha dajemy mu przestrzeń do popełniania błędów i swego rodzaju porażek i wspieramy go w procesie uczenia się na błędach, natomiast jako dorośli dla dorosłych i dla nas samych zatracamy tę umiejętność?

Porażki postrzegamy i rozpatrujemy w różnych obszarach naszego życia. Najczęściej mówiąc o sferze biznesowej – pracy zawodowej, osiągania celów, prowadzenia projektów, itp.

Jak sobie z nimi radzimy i czy oraz jak wyciągamy naukę na przyszłość to bardzo indywidualna kwestia. A co w momencie, gdy przychodzi taki czas, gdzie siebie samych zaczynamy postrzegać jako porażkę, gdzie w wyniku samooceny stwierdzamy “no porażka”.

  • Dlaczego tak się dzieje?
  • Jak sobie z tym poradzić?
  • Jak z takiej sytuacji wyciągnąć naukę na przyszłość?
  • Na te pytania i wiele innych odpowiemy w rozmowie z Anną Kędzierską – psycholog.

Wiemy, że dobre i odpowiednie mówienie o porażkach pomaga i wspiera nas w ścieżce poszukiwania i wyciągania wniosków na przyszłość, nie bójmy się powiedzieć, że wizyta u psychologa, psychoterapeuty, coacha czy psychiatry – jest OK. Chodzenie na terapię – też jest OK. I my w tym wszystkim też jesteśmy OK.

Z jakiego powodu nie chcemy o tym mówić, a z drugiej strony dlaczego to pokazuje naszą siłę, dowiecie się również z tej rozmowy.

Jeżeli mielibyśmy podsumować ten wywiad jednym zdaniem to…

Cóż nie będziemy zdradzać wszystkiego. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania refleksyjnego wywiadu!

Anna Kędzierska o sobie:

Psycholog, trenerka, gryzmografka
Wspieram ludzi i organizacje w budowaniu poczucia spełnienia. Towarzyszę w drodze, na której porażki bywają sednem, wyzwalaczem, początkiem. Stawiam na kształtowanie w ludziach spójności, by mieli odwagę̨ być tym, kim są, mówić́ jak jest i słuchać́ tego, co i jak mówią̨ inni.

Jestem właścicielką marki opowiedz.to. Wspieram biznes w mówieniu do ludzi o ludziach i po ludzku.

Mama, żona, wegetarianka
Codziennie szukam kolejnych drobnych kroków, aby ratować Ziemię. Uczę̨ moje dzieci empatii, życzliwości, dbałości o drugiego człowieka i Wszechświat. Tworzę Obrazki do Myślenia

Posłuchaj rozmowy

Zapraszamy też do rozmowy Magdy Dydyszko z Anną Kędzierską i Maćkiem Cichockim: Opowiedz.to – czyli jak wreszcie wykrztusić z siebie porażkę

Podcast

Słuchaj też na:


reklama własna