Fundacja Dobra Porażka zajmuje się propagowaniem idei uczenia się na błędach i wykorzystywania wiedzy z przeżytych niepowodzeń do osiągania przyszłych sukcesów.

Prowadzimy działalność edukacyjną online na naszej stronie i w mediach społecznościowych oraz w trakcie wydarzeń na żywo. Pokazujemy, jak zapobiegać porażkom, co zrobić, ja nam się przydarzą, a przede wszystkim jak wyciągać z nich wnioski i nauki na przyszłość, aby unikać podobnych niepowodzeń i skuteczniej osiągać sukcesy.

Nasze podejście oparte jest o koncepcję „dobrej porażki” opracowanej przez prof. Paula Iske. Mówi ona, że podejmujemy się realizacji etycznych celów i działamy z intencją osiągnięcia sukcesu. Może się jednak zdarzyć tak, że poniesiemy porażkę z powodu nieumyślnie popełnionych błędów, niecelowo złych decyzji lub z powodów od nas niezależnych. Musimy wówczas z tego wyciągnąć wnioski i wykorzystać je w przyszłych działaniach oraz podzielić się takim doświadczeniem z innymi

W ramach działalności Fundacji powstały między innymi metoda 5Z, która jest uporządkowanym sposobem uczenia się z porażek, karty Failowship – pierwsze na świecie karty uczące dobrego rozmawiania o porażkach oraz scenariusze lekcji dla nauczycieli, którzy chcą porozmawiać ze swoimi podopiecznymi jak dobrze podchodzić do błędów własnych i cudzych.

Co roku 13 października Fundacja organizuje Dzień Porażki. To unikalna konferencja propagująca kulturę uczenia się na błędach, która jest niezbędna w budowaniu przyjaznego środowiska pracy, otwartości, innowacyjności, odwagi w działaniu i mierzeniu się z własną niedoskonałością. Nasi Prelegenci inspirują i pomagają w budowaniu silnych, sprawnych, zwinnych organizacji, opartych na zaufaniu, szacunku i współpracy. Zespołów umiejących właściwie reagować na pojawiające się wyzwania czy pojawiające się problemy. Potrafiących wykorzystać swoje doświadczenia – z sukcesów i porażek – do nieustannego usprawniania działania.

Fundacja Dobra Porażka jest niezależną organizacją non-profit, w 100% opierającą się na wolontariacie. Finansujemy się z działalności gospodarczej, prowadzonych wystąpień, warsztatów i doradztwa oraz przy okazji Dnia Porażki, z biletów i sponsorów.

Fundatorem Fundacji jest Jarosław Łojewski, który tematykę uczenia się z przeżytych porażek propaguje w Polsce od 2015 roku.


Logotypy do pobrania

Aby pobrać logo: kliknij na wybrane, powiększ je i zapisz grafikę, która się pojawi.

Dane Fundacji:

Fundacja Dobra Porażka
ul. Lęborska 3B
80-386 Gdańsk

NIP: 5842779216
KRS: 0000758134
REGON: 381840450

nr rachunku: 30 1090 1098 0000 0001 4136 5477

Organ rejestrowy: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ W Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Data rozpoczęcia działalności: 2018-11-19

Zarząd Fundacji:

Jarosław Łojewski – Prezes Zarządu

mail: [email protected]

tel. +48 606 724 402

 

Agnieszka Łojewska – Członek Zarządu

mail: [email protected]l