07. Samuel West: Lessons from The Museum of Failure

The role of failure in innovation.

Stories from the Museum of Failure collection will be used as a backdrop to explore the role of failure in innovation. Audiences will gain fascinating insights into the risky business of innovation and the benefits of productive discussions about failure.

Samuel West

Twórca Museum of Failure

Od czasu założenia Museum of Failure stał się wiodącym ekspertem w pomaganiu zespołom i organizacjom w zrozumieniu roli porażki dla innowacji i postępu, poprawie akceptacji porażki i docenieniu korzyści płynących z bezpieczeństwa psychologicznego. Edukuje i inspiruje fascynującymi historiami artefaktów w zgromadzonych przez muzeum.

Jako psycholog kliniczny zajmował się w terapią poznawczo-behawioralnej i leczył depresję, lęki, problemy w związkach itp. Zajmował się również psychologią szczęścia, w szczególności szczęścia związanego z pracą oraz związkiem między szczęściem a zamożnością. 

Pracował jako konsultant oraz wykładowca na Uniwersytecie w Lund, ucząc i prowadząc badania. Prowadził kursy z psychologii pozytywnej, kreatywności, nauki o organizacji oraz kursy kliniczne. Doktorat z psychologii organizacji koncentrował się na tym, jak zabawa w miejscu pracy zwiększa innowacyjność. Jest Amerykaninem islandzkiego pochodzenia i po wielu latach spędzonych w Szwecji, obecnie mieszka w Hiszpanii.


reklama własna