Jak zarządzać pieniędzmi w czasie kryzysu?

Jak zarządzać pieniędzmi, aby nawet w czasach kryzysu starczało na spokojne życie i zostawało? Żyjemy w czasach dużej niepewności, chorób i wojny. To powoduje, że wiele osób czuje się niepewnie, są bardziej nerwowe i niespokojne. Wielu ludzi też mówi, że „Nie mamy na to wpływu”. A może jednak mamy?

Założymy się, że większość z Was po przeczytaniu nagłówka pomyślała sobie: „O rany, kolejna książka o oszczędzaniu…”. Z czym się kojarzy oszczędzanie? Z wyrzeczeniami, odmawianiem sobie wielu rzeczy, odkładaniem przyjemności, przekładaniem planów…

W książce „Jak zarządzać pieniędzmi w czasie kryzysu?” znajdziecie jednak więcej praktycznej informacji o optymalizowaniu wydatków niż o oszczędzaniu.

Ktoś powie: „Co za różnica?”

Na przykład taka, że zamiast wycinać „na czuja” wydatki, można przyjrzeć się swoim zwyczajom wydatkowym i zobaczyć, jak je przebudować, aby w efekcie nie tracić dobrego samopoczucia, ulubionych zwyczajów czy zachowań, aby zaspokajać swoje potrzeby, a jednocześnie nie czuć dyskomfortu, że coś ważnego dla naszej głowy i serca tracimy.

Trzynaścioro Autorek i Autorów proponuje Wam ciekawe, czasami może zapomniane, a czasami zaskakujące metody pozwalające na zoptymalizowanie naszych wydatków.

Kilka miesięcy temu wspólnie z 12 innymi fantastycznymi specjalistami w zakresie zarządzania finansami osobistymi, opracowaliśmy książkę “Jak zarządzać pieniędzmi w czasach kryzysu”. Znajdziecie w niej 13 rozdziałów związanych z zarządzaniem finansami osobistymi. Każdy rozdział poza treścią merytoryczną ma również karty do pracy własnej. Dzięki temu będziesz móc szybko i efektywnie wprowadzać wartościowe dla Ciebie zmiany.

Naszą intencją było, aby  po jej przeczytaniu i realizacji zadań , czuć się z finansami bezpieczniej, szczególnie w czasach ciągle rosnącej inflacji i dużej niepewności.

Jarek Łojewski, założyciel Fundacji Dobra Porażka, współautor książki “Jak zarządzać pieniędzmi w czasach kryzysu”

Książka jest zbiorem 13 różnych perspektyw w temacie finansów osobistych. Powstała w odpowiedzi na zgłaszane realne problemy ludzi z zarządzaniem pieniędzmi, z radzeniem sobie z inflacją, z radzeniem sobie z kredytami. W książce zawarto ogrom praktycznych wskazówek na temat tego jak poukładać sobie temat finansów osobistych. Znaleźć w nie można niej porady na temat tego, jak ułożyć swój prywatny lub rodzinny budżet, w jakich sytuacjach wesprzeć się kredytem, jak negocjować ceny nawet w supermarketach, jak podejść do tematu problemów ze spłatą zadłużenia, jak wyciągać wnioski ze swoich błędnych decyzji finansowych i wiele innych.

Kto Wam podpowie, jak zarządzać pieniędzmi?

Jak zarządzać pieniędzmi w czasie kryzysu? - autorzy

Książka zawiera różne tematy związane z pieniędzmi osobistymi. Zawartość odpowiada poszczególnym specjalizacjom autorów. Warto przeanalizować spis treści. W naszej opinii każda osoba znajdzie wskazówki dla siebie – tak, aby jej budżet był jeszcze lepiej zaplanowany.

  1. WIESŁAWA PASTUSZEK: W jaki sposób pieniądze nami rządzą?
  2. SANDRA MARTYNÓW: Jak podejść do porządkowania swoich finansów?
  3. KATARZYNA CIUPA-WOJTASIK: Jak w praktyce zaplanować budżet domowy?
  4. SZYMON LACH: Kiedy i jak negocjować ceny?
  5. MATEUSZ BOROWIECKI: Jak mądrze kupować?
  6. JUSTYNA BRONIECKA: Jak konsekwentnie realizować swoje założenia?
  7. PAWEŁ PILARCZYK: Kiedy kredyt jest dla nas bezpieczny?
  8. BEATA GULCZYŃSKA: Jak radzić sobie z problemami z zadłużeniem?
  9. ŁUKASZ MALISZEWSKI: Jak mądrze odkładać na przyszłość?
  10. GRZEGORZ KALISZUK: Czy ubezpieczenia i inne produkty finansowe rzeczywiście nas nas zabezpieczają?
  11. AGATA TRZCIŃSKA Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?
  12. JAREK ŁOJEWSKI Jak złe decyzje finansowe przekładać na lepszą przyszłość?
  13. JOANNA JANOWICZ Jak złapać balans pomiędzy zarabianiem a zdrowiem?

Jest to książka, nie tylko pełna wiedzy, ale i życiowego doświadczenia oraz praktycznych porad, które pokazują, jak podejmować racjonalne decyzje finansowe oraz jak czuć się z finansami bezpieczniej, szczególnie w czasach ciągle rosnącej inflacji i dużej niepewności.

Każdy rozdział poza treścią merytoryczną ma również karty do pracy własnej. Dzięki temu będziesz móc szybko i efektywnie wprowadzać wartościowe dla Ciebie zmiany.

Czemu powstała ta książka?

Intencją pomysłodawczyni, Justyny Bronieckiej, było, aby  po jej przeczytaniu i realizacji zadań, czuć się z finansami bezpieczniej, szczególnie w czasach ciągle rosnącej inflacji i dużej niepewności. Oddajmy zresztą głos Justynie:

Jak zarządzać pieniędzmi w czasie kryzysu? - pomysłodawczyni
Justyna Broniecka

Od prawie 15 lat pomagam głównie przedsiębiorcom zachować spokój finansowy. Pochodzę z rodziny, gdzie oboje rodzice pracowali w fabryce. Kiedy stawiałam swoje pierwsze kroki w dorosłość wykładam towary w supermarkecie, sklejałam świąteczne stroiki, rozdawałam ulotki. Wiem co to ciężka praca za marne pieniądze. Jednak od początku wierzyłam, że dzięki edukacji, rozwojowi, szukaniu lepszych opcji będę żyła spokojniej w temacie finansów. I dzięki swojej determinacji, dzięki przeznaczaniu każdej złotówki na książki dzięki którym ciągle się rozwijałam, dzięki temu, że codziennie podejmowałam racjonalne decyzja dziś jestem tu gdzie jestem.

Wiele osób mówi – Miałaś szczęście. Jednak kiedyś mój tata powiedział mi – dziecko, ale Ty na to szczęście ciężko pracowałaś. Dziś mogę pochwalić się, że spłaciłam kredyt mieszkaniowy w 4 lata, mam poduszkę finansową na 2 lata spokojnego życia, prowadzę dobrze prosperującą firmę. Tak, zdaje sobie sprawę, że być może w porównaniu do niektórych osób chwalących się swoimi wynikami finansowymi to nie jest imponujące. Z drugiej strony sam odpowiedz sobie na pytanie – ile % Polaków jest zdolna do spłaty kredyt na kilkaset tysięcy w 4 lata. Albo ilu Polaków przeżyje dłużej niż 6 miesięcy, jeżeli nie będzie mogła zarabiać pieniędzy.

Podpowiem Ci – około 10% Polaków posiada pieniądze, które pozwolą im żyć dłużej niż przez 6 miesięcy.

To czym ja mogę się pochwalić to konsekwencja w działaniu, w planowaniu. I jasne popełniłam po drodze ogrom błędów. Jednak koniec, końców zrealizowałam swój cel szybciej niż zakładałam. Moja prywatną misją jest uczenie ludzi świadomego podejmowania decyzji, brania odpowiedzialności na siebie. A że obecnie czasy mamy, jakie mamy to właśnie w temacie pieniędzy najczęściej szukamy winnego gdzie indziej niż w naszym podejściu do tematu budżetu domowego. Ta książka ma pomóc ludziom odzyskać spokój, kontrolę i samoświadomość w temacie budżetu domowego.

W książce „Jak zarządzać pieniędzmi w czasach kryzysu” trzynastu autorów porusza temat z różnej perspektywy. Wiem, że każdy z nas jest w innym miejscu, ma inne wyzwanie, w czym innym jest dobry. Właśnie dlatego do współtworzenia tej książki zaprosiłam tak wielu ekspertów w swoich tematach. Mam nadzieję, że ta pozycja książkowa Ci się spodoba.

Czy ta książka jest dla Ciebie?

  • Obawiasz się rosnących cen?
  • Boisz się, że rata kredytu urośnie tak bardzo, że zabiorą Ci mieszkanie?
  • Obawiasz się o przyszłość finansową swoich dzieci w tak niepewnym świecie?
  • Uważasz, że nie stać Cię na odkładanie pieniędzy?
  • Nie masz oszczędności?
  • Nie zawsze wystarcza Ci do kolejnego pierwszego dnia miesiąca?
  • Wydajesz wszystko, co zarabiasz?
  • Pieniądze Ci uciekają przez palce?

Jeśli na któreś z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi „TAK”, to książka „Jak zarządzać pieniędzmi w czasie kryzysu?” jest dla Ciebie!

Zachęcamy do skorzystania z książki jako poradnika, ale też zbioru ćwiczeń. Książce towarzyszą dodatkowe materiały: nagrania wideo i przydatne arkusze excela.

Wydawnictwo dostępne jest w wersjach papierowej oraz jako ebook, w trzech rodzajach pakietów. Szczegóły znajdziecie na stronie, do której prowadzi poniższy przycisk. Znajdziecie tam dodatkowe informacje oraz będziecie mogli zamówić książkę w wybranym pakiecie.

Fundacja Dobra Porażka jest jednym z Patronów książki.
Klikając na powyższy link afiliacyjny wspierasz działalność Fundacji.