Dzień Porażki 2022 – Porażka to złoto!

40 Prelegentek i Prelegentów na czterech wirtualnych scenach będzie gościło w 13 października na Dniu Porażki 2022. Dzięki formule online konferencja będzie dostępna dla każdej osoby. Osobom niezdecydowanym, które z 25 wystąpień obejrzeć w danym momencie, pomoże dostęp do wszystkich nagrań z wydarzenia.

Uczestnicy poprzednich edycji Dnia Porażki wskazali dwie cechy wyróżniające tą konferencję spośród wielu innych.

Pierwsza to otwarte i do szczere zajmowanie się tak nieoczywistym tematem, jak porażka. Czymś, co najczęściej jest skrywane przed innymi i wyrzucane z własnej pamięci. W przeciwieństwie do sukcesów, które (nawet najmniejsze) są nagłaśniane w każdy możliwy sposób. Jarek Łojewski, założyciel Fundacji Dobra Porażka, która jest organizatorem wydarzenia, jak mantrę przy każdej okazji powtarza, że „To dzięki wiedzy wyniesionej z przeszłości możemy wymyślić dzisiaj, jak działać, aby osiągać sukcesy w przyszłości”.

Drugą cechą jest różnorodność prelegentów i podejmowanych tematów. Na naszej Dnia Porażki gościliśmy i gościmy przedsiębiorców, menedżerów, prezesów wielkich i małych firm, sportowców, podróżników, społeczników, trenerów, psychologów… W tym roku po raz pierwszy gościmy między innymi artystę-innowatora Oskara Ziętę oraz byłego oficera jednostek wojskowych GROM i Formoza, Wojciecha Wereszko.

Porażka to złoto!

Hasłem przewodnim tegorocznej, czwartej już edycji Dnia Porażki, jest hasło „Porażka to złoto”. Każde niepowodzenie jest okazją do rozwoju, do znalezienia nowych sposobów na osiągnięcie sukcesu. Korzystanie z doświadczeń wyniesionych z przeżytych niepowodzeń, z okazji jakie stwarzają przebyte porażki, wzmacnia nas i rozwija, a w efekcie pomaga w osiąganiu sukcesu i sięganiu po złoto.

Czasami nawet dosłownie! Tak jak w historii, która spotkała w tym roku polskiego golfistę, Adriana Meronka. Zabrakło mu jednego miejsca, aby zakwalifikował się do wielkoszlemowego turnieju US Open. W efekcie miał 2 tygodnie wolnego, które mógł poświęcić na odpoczynek i skupić się na dopracowaniu techniki gry. Pozwoliło mu to też przyjechać na kolejny ważny turniej Irish Open dwa dni wcześniej i lepiej poznać tamtejsze pole golfowe. Polak wygrał ten turniej i odebrał czek na milion dolarów!

Coś, co na pierwszy rzut oka było porażką, okazało się przepustką do złota!

Historią tą podzielił się Mateusz Kusznierewicz, Mistrz Olimpijski w żeglarstwie, którego wystąpienie otworzy Dzień Porażki 2022.

Wiedza i pasja

Głównym kluczem, na podstawie którego dobieramy naszch gości, to pasja do dzielenia się swoim własnym doświadczeniem z popełnionych błędów i przeżytych porażek. I chociaż na Dniu Porażki popełnione błędy i przeżyte niepowodzenia są tylko tłem, to dla naszych Prelegentek i Prelegentów stanowią często kanwę, która spowodowała, że przyglądają się nim nie jako „złu”, ale jako wartościowemu doświadczeniu.

Doświadczeniu, które wymaga przepracowania, wyciągnięcia wniosków i wykorzystania ich dalszym działaniu. Oraz podzieleniu się nimi jako darem ze światem, aby pomóc innym w unikaniu podobnych niepowodzeń i w radzeniu sobie z nimi, jeśli nam się przydarzą. Bo przecież, jak mówiła Eleanor Roosevelt, działaczka na rzecz praw człowieka, dyplomatka i publicystka: „Uczmy się na błędach innych. Nie możemy żyć wystarczająco długo, aby samemu je wszystkie popełnić”.

Prelegentki i Prelegenci

Wśród gości Dnia Porażki 2022 nie zabraknie znanych psychologów, jak Jacek Santorski, który wystąpi u nas po raz czwarty, czy dr. Anna Agata Nowak, zajmująca się psychologią pozytywna w pracy.

W gronie reprezentantów przedsiębiorców pojawią się między inni Grzegorz Błażewicz, założyciel i CEO Sales Manago, polskiego startupu, z którego produktu korzysta ponad 2000 firm w 50 krajach. Spotkacie też Michała Wocha, który reaktywował kultową polską markę producenta zegarków Błonie.

Dzięki firmie ENEL-MED, sponsorowi wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję do spotkana z doktor nauk medycznych Ewą Zygmanowską, specjalistką dietetyki klinicznej i żywienia człowieka. Oraz z doktorem nauk medycznych Remigiuszem Rzepką, dyrektorem medyczny do spraw rehabilitacji w klinice ortopedii, rehabilitacji i medycyny sportowej ENEL-SPORT.

Nie zabraknie osób dobrze znanych z mediów społecznościowych. Spotkacie się  z Ewą Brok autorką interaktywnej książki „Kulturalnie w social media” oraz laureatką pierwszego miejsca w konkursie LinkedIn Top Influencer 2022. O tym, jak wyjść z twarzą z porażki w social mediach z Ewą Brok porozmawia Karol Bączkowski, ratownik medyczny i propagator praktycznej wiedzy medycznej, który dzięki merytorycznej aktywności zdobył tytuły Top Influencera Linkedin oraz Topowego Głos Linkedin w 2020 roku.

Świat mediów społecznościowych i nauki łączy ze sobą również nasz kolejny gość, dr. Maciej Kawecki.

Dzień Porażki wspiera też rodziców w tym, jak unikać porażek w relacjach z dziećmi i ich wychowaniu. W tym roku gościć będziemy między innymi Ulę Lizak, logopedkę, terapeutkę dzieci z ASD, autorkę popularnych grafik „Rozmowy Mamy Kurki”. Właśnie na ich podstawie Ula opowie o tym, jak pomóc dziecku radzić sobie z porażką.

To tylko część spośród ponad 40 Prelegentek i Prelegentów, którzy będą inspirowali i dzielili się swoim doświadczeniem w trakcie Dnia Porażki. Od każdego z nich możecie liczyć na inspirację, wiedzę oraz odważne dzielenie się własnym doświadczeniem z nierzadko bardzo trudnych sytuacji. O wartości takiego spotkania świadczy też to, że 90% uczestników poprzednich edycji zadeklarowało, że weźmie udział w kolejnych wydarzeniach.

Organizator

Za organizację wydarzenia opowiada Fundacja Dobra Porażka. To niezależną organizacją non-profit, założona w 2018 roku przez Jarka Łojewskiego.

Przygotowanie wydarzenia jak i całość działań Fundacji w 100% opiera się na pracy grupy przyjaciół-wolontariuszy, dla których propagowanie umiejętności radzenia sonie z porażkami i uczenia się na błędach jest pasją i misją.

Funkcjonowanie Fundacji finansowane jest z prowadzonych wystąpień, warsztatów i doradztwa oraz z wpływów z biletów i od sponsorów pozyskanych przy okazji Dnia Porażki.

W ramach działalności Fundacji powstały między innymi metoda 5Z, która jest uporządkowanym sposobem uczenia się z porażek, karty Failowship – pierwsze na świecie karty uczące dobrego rozmawiania o porażkach oraz scenariusze lekcji dla nauczycieli, którzy chcą porozmawiać ze swoimi podopiecznymi jak dobrze podchodzić do błędów własnych i cudzych.

Wpływy z Dnia Porażki pozwolą na realizację projektu kart Failowship dla dzieci, planszowej gry rodzinnej uczącej umiejętności radzenia sobie z porażkami i wyciągania z nich wniosków. Chcemy też przeprowadzić dwa badania. Jedno dotyczące związków między otwartością organizacji na rozmawianie o błędach a jej efektywnością w Polsce.

Drugie badanie ma odpowiedzieć na fundamentalne pytanie, które pada w wielu wywiadach: „Czy Polki i Polacy umieją uczyć się na błędach?”.

Wiemy od naszej społeczności, że Dzień Porażki pomaga w tym, że coraz częściej pojawi się „TAK” w odpowiedzi na powyższe pytanie. I chcemy przekonać się, ja wiele pracy mamy tu jeszcze do zrobienia.


reklama własna