20. Jacek Santorski, Agnieszka Grad: Bezpieczeństwo psychiczne jako kluczowy czynnik uczenia się na błędach

Bezpieczeństwo psychiczne to stan, w którym jednostka czuje się swobodnie wyrażając swoje myśli, obawy, a przede wszystkim błędy, bez obawy przed krytyką czy negatywnymi konsekwencjami.

Gdy tworzymy środowisko, w którym ludzie czują się psychicznie bezpieczni, są bardziej skłonni do podejmowania racjonalnego ryzyka, eksplorowania nowych pomysłów i uczciwego przyznawania się do pomyłek. To z kolei przyspiesza proces uczenia się i adaptacji.

W naszym wystąpieniu zbadamy, dlaczego bezpieczeństwo psychiczne jest tak ważne, jakie są jego korzyści, oraz jak możemy kształtować takie środowisko, by każdy mógł się uczyć na swoich błędach i rozwijać się w optymalny sposób.

Jacek Santorski

twórca Akademii Psychologii Przywództwa

https://app.santorski.pl/

https://www.linkedin.com/in/jacek-santorski-029624141/

Psycholog społeczny i psycholog biznesu, były psychoterapeuta.

Doradca przedsiębiorców, wykładowca i mentor.

Od wielu lat nieprzerwanie popularyzuje psychologię w mediach, jest autorem 10 poczytnych książek.

Założył z Dominiką Kulczyk firmę doradczą Values.

Specjalizuje się w doradztwie dla top managerów i przedsiębiorców, znany jest z inspirujących wykładów dla kadry zarządzającej. 

Dyrektor programowy studiów podyplomowych Akademia Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

W latach 1979 – 1999 założył i współprowadził ośrodek psychoterapii i treningu Laboratorium Psychoedukacji, a w latach 1990-2005 autorskie wydawnictwo Jacek Santorski & Co. 

Agnieszka Grad

Psycholog, Mentor, Lider.

https://www.linkedin.com/in/agnieszka-grad-9784461a6/

Jako Dyrektor Wydziału Szkoleń w sektorze bankowym odpowiada za projektowanie programów rozwojowych organizacji liczącej kilka tysięcy pracowników. To wymaga ciągłej rewizji bieżących potrzeb, aby potem umieć inspirować ludzi do zmian i jednocześnie budować kompetencje potrzebne na tu i teraz.

Jest praktykiem. Jako podwójny mgr łączy wiedzę z zakresu zarządzania i psychologii z prawdziwymi wyzwaniami menedżerskimi.


reklama własna