Porażka w 3D, czyli jak klocki LEGO mogą uczyć dorosłych… różnych rzeczy!

A gdyby tak móc położyć na dłoni naszą porażkę, przyjrzeć się jej z dystansu, z różnych perspektyw? A gdyby tak wziąć naszą porażkę w dłonie, poczuć działania, zobaczyć element po elemencie, krok po kroku, rozłożyć na czynniki pierwsze, przeanalizować, wyciągnąć wnioski, zburzyć i zbudować wszystko na nowo? 

Nie potrzebujesz to tego technologii kosmicznej ani wirtualnej rzeczywistości czy rozszerzonej rzeczywistości czy specjalistycznego sprzętu. Nie musisz się głowić, wspinać na wyżyny wyobraźni czy być architektem. 

Wystarczy, że pójdziesz do dziecięcego pokoju i wyjmiesz pudło z…

LEGO

No, może nie do końca tak, ale bardzo blisko 😉  

Otóż możesz sięgnąć po LEGO ® Serious Play®  i spojrzeć na porażki, kryzysy, wyzwania, zmagania, fackupy z zupełnie innej perspektywy. 

Ale zanim się do tego zabierzesz, to najpierw zbuduj kaczkę ! 

Tak, dobrze przeczytałeś/aś – kaczkę 😊  

O co w tym tak naprawdę chodzi, jak się do tego zabrać i z kim – wyjaśniam w rozmowie z Małgorzatą Machniewicz.  

Małgorzata kocha klocki 😍 i jako jedna z kilkunastu osób w Polsce posiada certyfikat facylitatora metody LEGO ® Serious Play®. 

Z naszej rozmowy dowiecie się między innymi, że: 

  • LEGO są serious, 
  • z klocków można zbudować porażkę, 
  • połączenie małej motoryki ze zmóżdżaniem się nad problemem jest super
  • dorośli wcale nie muszą być serious i mogą się bawić klockami – nawet DUPLO 😉  

Zapraszam do pooglądania, posłuchania i ….. bawcie się dobrze ! 

Małgorzata Machniewicz LEGO

Małgorzata Machniewicz

www.vene.com.pl

Posiada wielotorowe doświadczenie w szeroko rozumianym doradztwie personalnym dla biznesu- od rekrutacji po szkolenia, zarządzanie projektami, badanie nastrojów, budowanie systemów kompetencji i ocen okresowych.

Jako praktyk zna zasady funkcjonowania biznesu i specyfikę pracy firm zarówno handlowych, produkcyjnych, usługowych jak i struktur administracyjnych. Pracowała między innymi jako Head Hunter, Trener wewnętrzny, Doradca zawodowy, Kierownik Działu Personalnego, Menedżer odpowiedzialny za sprzedaż, Menedżer Projektów.    

Realizuje projekty wsparcia organizacji w ocenie kompetencji, projektowaniu i wdrażaniu systemów ocen okresowych pracowników, planowaniu zasobów i rozwoju umiejętności. Jest dla zespołów HR wsparciem i partnerem w procesie projektowania systemów kompetencji a następnie pomaga wdrażać je w codzienne życie organizacji- tak aby w oparciu o kompetencje inwestować w rozwój pracowników. Projektuje zadania na AC/DC w oparciu o założenia definicyjne kompetencji Klienta a następnie prowadzi sesje oceniające kompetencje, które skutkują feedbackiem dla pracowników i ich szefów. Na podstawie ocenionych kompetencji projektuje plany szkoleniowe i realizuje warsztatu podnoszące umiejętności pracowników.

Prowadzi warsztaty oraz coaching z zakresu rozwoju kompetencji managerskich, handlowych oraz osobistych. Specjalizuje się w takiej tematyce jak: zarządzanie zmianą, poprawa efektywności zarządzania zespołem, motywowanie, zarządzanie projektami, metody sprzedaży, pokonywanie zastrzeżeń Klienta, zarządzanie czasem, współpraca w zespole, prezentacja, asertywność, komunikacja. Łącznie zrealizowała 4160 godzin szkoleniowych w ciągu ostatnich 5 lat.

Z wykształcenia psycholog organizacji (absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego), ukończyła również studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Jest certyfikowanym Trenerem Zarządzania, oraz coachem ICC. Posiada jako jedna z kilkudziesięciu osób w Polsce certyfikat Facylitatora metody LEGO® Serious Play®. Prowadzi również ćwiczenia praktyczne ze studentami na Politechnice Łódzkiej. Ma za sobą również wieloletnią pracę w organizacjach pozarządowych- Polskim Czerwonym Krzyżu oraz ZHP.

Pracowała między innymi dla takich firm jak: PKO Leasing, PEKAES, Velux, T-mobile, Vision Express, PKO Finat, PKO Leasing, Siemens, Mars Polska, Żywiec Zdrój, Polkomtel, Bank Nordea, Sanitec Koło, Fagum Stomil, Cebal Tuba, Asco Joucomatic, Biofarm, Torggler, Bosch i Siemens, Gothaer, Hotel Senator, Target BPO, Bałtyk Gaz, Teleca Polska, Vectra

.

W wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem artystycznym- wykonuje biżuterię metodą sutache, ozdabia przedmioty testując nowe techniki- decoupage, quiling…

Dewiza życiowa:

Wyob­raźnia bez wie­dzy może stworzyć rzeczy piękne. Wie­dza bez wyob­raźni naj­wyżej doskonałe

Albert Einstein

Posłuchaj rozmowy

Podcast

Słuchaj też na:


reklama własna