Jak unikać porażek i jak sobie z nimi radzić, gdy postanowią nam się przydarzyć?

Chcecie wyczuwać porażki zanim do nich dojdzie? Albo jak już w zasadzie do nich doszło, tylko tego jeszcze nie widać? W trakcie rozmowy przyjrzymy się i opowiemy o praktycznych przykładach zachowań, które pozwolą przygotować się do uniknięcia porażki i ujawniają sygnały, które zwiastują niepowodzenia. A te zazwyczaj zbliżają się do nas po cichu…

Podczas webinaru rozmawialiśmy o tym:

  • co zrobić przed działaniem/decyzją, aby zapobiegać porażkom,
  • jak postępować w trakcie,
  • jak reagować na porażkę i jak o niej rozmawiać,
  • co zrobić po poniesieniu porażki, aby unikać kolejnych w przyszłości.

Gościem specjalnym webinaru zorganizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką był Jarek Łojewski – menedżer, doradca, trener, coach, mentor, pionier propagowania w Polsce idei uczenia się z porażek. Założyciel i Prezes Fundacji Dobra Porażka, której misją jest wspierane szybszego rozwoju organizacji i ludzi dzięki umiejętności skutecznego zdobywania doświadczeń wyniesionych z przeżytych porażek. Pomysłodawca i organizator konferencji Dzień Porażki. Autor metody 5Z, która jest uporządkowanym sposobem uczenia się z porażek. Twórca Failowship – pierwszych na świecie kart uczących dobrego rozmawiania o porażkach. Autor kilkudziesięciu artykułów dotyczących praktycznych aspektów uczenia się na błędach. Prelegent na TEDxGdynia i organizator spotkań FuckUp Nights. Więcej na: dobraporazka.pl.

Webinar poprowadziła Jowita Spychalska, Ambasadorka programu Sukces To Ja Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, przedsiębiorczyni, menedżerka, mentorka i trenerka z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric. Partner zarządzający w Training Designers. Ekspertka w budowaniu i zarządzaniu efektywnymi zespołami, certyfikowana konsultantka Belbin oraz project manager Prince2. Wykładowczyni na studiach podyplomowych HR Manager w WSAiB w Gdyni w zakresie zarządzania zmianą. Od kilku lat publikuje w Personel Plus.