Jak oswoić niepowodzenia? – wywiad dla oplotki.pl

Porażki, niepowodzenia, błędy – to rzeczy, o których nie lubimy, a czasami wręcz boimy się rozmawiać. W efekcie tracimy cenne doświadczenie, które można z takich przeżyć wynieść i przekuć na większą szansę na przyszłe sukcesy. Przekonaj się o tym, że warto rozmawiać o swoich i cudzych błędach i posłuchaj, jak to dobrze robić.

👉 Jak oswoić niepowodzenia?

👉 Jak uczyć się na własnych błędach i wyciągać z nich wnioski?

👉 Z jakich narzędzi korzystać, aby w kilku krokach poradzić sobie z porażką?

O tym wszystkim rozmawiała Agnieszka Gaczkowska z oplotki.pl, z Jarkiem Łojewskim, założycielem Fundacji Dobra Porażka. Posłuchaj tego inspirującego wywiadu i przekonaj się, że błędy to nic strasznego i warto rozmawiać o nich z innymi.

Listen to „09_2021 Jak oswoić niepowodzenia – wywiad z Jarkiem Łojewskim z Fundacji Dobra Porażka” on Spreaker.
Oplotki

Stowarzyszenie Oplotki to przyjazna przestrzeń stworzona przez Agnieszkę Gaczkowską, która powstała z myślą o kobiecych spotkaniach, rozmowach z przymrużeniem oka, plotkach przy O-plataniu i przysłowiowym „darciu pierza”, gdzie każda kobieta jest mile widziana i może rozwijać swoją pasję, a nawet zamienić ją w dochodowy biznes. 

Agnieszka Gaczkowska zaprasza kobiety, szczególnie te po urlopach macierzyńskich lub wypaleniu zawodowym do społeczności, w której otrzymują możliwość wymiany myśli, wsparcia, a także otworzenia się na nową i co najważniejsze wciąż rentowną drogę zawodową związaną z ich pasją.

Oplotki to zróżnicowane tematycznie warsztaty dla amatorów, pasjonatów oraz firm skoncentrowane wokół rękodzieła do wnętrz (stacjonarne oraz online), podczas których można poznać różne rodzaje rękodzieła, nauczyć się nowych technik lub udoskonalić swoje umiejętności. Warsztaty dotyczą, m.in. robienia na drutach, na szydełku, tkania, zaplatania, makramy, malowania czy ceramiki.

Osoby początkujące mogą skorzystać z gotowych zestawów, w których znajdują się wszystkie narzędzia potrzebne do samodzielnego tworzenia rękodzieła lub kupić gotowe produkty wykonane przez Oplotki.

Rękodzielnicy, którzy chcą rozwijać swoją pasję i zamienić ją w biznes mogą skorzystać z programów mentoringowych m.in. Akademii Rękodzielnika, w trakcie których uczą się, jak prowadzić z zyskiem rękodzielniczy biznes, aby był nie tylko drogim hobby, ale jednocześnie pozwalał utrzymać rodzinę.

Aby aktywizować kobiety i uczyć je przedsiębiorczości Agnieszka Gaczkowska stworzyła także Stowarzyszenie Oplotki. Misją stowarzyszenia jest wspieranie kobiet w branży rękodzielniczej. Zazwyczaj rękodzieło jest postrzegane jako hobby, pasja czy praca dodatkowa, która więcej wyjmuje pieniędzy z budżetu domowego niż dodaje. Rękodzieło
i rękodzielnicy postrzegani są mało poważnie.

Z oferty Stowarzyszenia Oplotki korzystają kobiety, które mają ograniczony budżet i chcą krok po kroku wejść na drogę przedsiębiorczości. Mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów, mentoringu oraz wsparcia w sprzedaży swoich produktów. Stowarzyszenie udostępnia za niewielką opłatą swój sklep online do wystawienia swoich produktów, tzw. inkubator sklepowy.

W momencie, gdy kobiety samotnie biją się z myślami jak pogodzić macierzyństwo, pracę  i pasję, w stowarzyszeniu odnajdują wsparcie i konkretne wskazówki, a także dowód w postaci samej założycielki, że biznes rękodzielniczy może utrzymywać  5-osobową rodzinę.

Koło w logo Oplotki jest symbolem kobiecego kręgu. Jest również skojarzeniem z motkiem wełny, od którego powstała inicjatywa. Dla założycielki jest również symbolem ronda, na które wjeżdżają niepewne siebie młode mamy, aby po kilku okrążeniach i przetestowaniu swojego rozwiązania, wyjechać na prostą.

Więcej o Stowarzyszeniu Oplotki znajdziesz tutaj:

✔ Strona: https://oplotki.pl/​

✔ FB: https://www.facebook.com/oplotki/​

✔ Instagram: https://www.instagram.com/oplotki.pl/​

✔ Podcast: https://oplotki.pl/podcasty/​

✔ Pinterest: https://pl.pinterest.com/oplotki/_sav…

✔ Warsztaty: https://oplotki.pl/warsztaty-stacjona…

✔ NEWSLETTER: https://oplotki.pl/newsletter

Pomocne dla twórców rękodzieła:

✔ Jak wycenić rękodzieło: https://oplotki.pl/zapis-na-video-ser…

✔ Jak Promować rękodzieło na Pinterest https://oplotki.pl/jak-promowac-rekod…