Webinary

Krzysztof Kalaman o tym, jak branża lotnicza radzi sobie z błędami i porażkami?

Zapraszamy do obejrzenia spotkania z Krzysztofem Kalamanem, redaktorem portalu PolskaSky.pl, ekspertem zarządzania służbami ruchu lotniczego (ATM)

Agnieszka Nowak-Łojewska o pracy z Failowship Dam radę!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z kolejnego Spotkania z kartami Failowship Dam radę! Naszą gościnią była dr hab. Agnieszka Nowak-Łojewska, prof. Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny, nauczyciel akademicki, wykładowca; nauczyciel w klasach I-III. Autorka licznych publikacji na temat edukacji dzieci, ich potencjału i wiedzy osobistej. Propagatorka nowatorskich rozwiązań z wykorzystaniem myślenia krytyczno-twórczego. […]

Spotkanie z twórcami kart Failowship Dam radę!

Karty Failowship Dam radę! to narzędzie wspierające dzieci w radzeniu sobie z niepowodzeniami, wyzwaniami i konsekwencjami sukcesów, oparte o koncepcję psychologii pozytywnej.

Sztuczna Inteligencja – dobra, zła i… brzydka?

W kolejnym Spotkaniu z porażką naszym gościem był Artur Kurasiński – twórca, przedsiębiorca i inwestor w spółki technologiczne, z dwudziestoletnim doświadczeniem. Rozmawialiśmy między innymi o tym, ile tak naprawdę jest inteligencji w sztucznej inteligencji?

Jak sobie radzić z syndromem oszusta?

Syndrom oszusta – zjawisko psychologiczne powodujące brak wiary we własne osiągnięcia, stan bezzasadnej niepewności i lęku. Gdy pomimo zewnętrznych dowodów własnej kompetencji osoby cierpiące z powodu tego syndromu pozostają przekonane, że są oszustami i nie zasługują na sukces, który osiągnęły.

Jak uniknąć wypalenia zawodowego?

Wypalenie zawodowe to stan emocjonalnego, psychicznego i fizycznego wyczerpania wywołanego chronicznym stresem związanym z pracą. Jest to zjawisko, które pojawia się u osób, które doświadczają długotrwałego stresu związanego z pracą, a które nie są w stanie sobie z tym stresem poradzić.

Pracownika za błąd zwolnić, czy… awansować?

Pani Stefania popełniła błąd – wypłaciła dużą sumę pieniędzy osobie, która podawała się za stałego kontrahenta firmy, w której pracuje. Pierwsza myśl jej szefa: ZWOLNIĆ! Jaka jest Twoja pierwsza myśl?

Absurdy benefitów pracowniczych

Co powiecie na takie benefity pracownicze jak „miła atmosfera w pracy”, „wypłata zawsze na czas” czy „młody zespół i rodzinna atmosfera”? Albo „praca, którą kochasz” za 120 zł za miesiąc? Albo „raz w miesiącu dzień wolny dla zwierzaczków”? „Darmowe ksero”? „Dzień zupy”? Z jakiego powodu w ogłoszeniach o pojawiają się takie cymesy?

Sztuka słuchania to gotowość do porażek

Zapraszamy do obejrzenia/posłuchania zapisu spotkania z Tobiaszem Majstrenko! „Aktywne słuchanie kojarzy się głównie z sprzedażą i badaniem potrzeb klienta. Niektórzy mogą je kojarzyć też z technikami wpływu na innych. Jednak aktywne słuchanie to, tak naprawdę, słuchanie innych wedle tego, jak Ty ich słyszysz. Możesz zapytać: 'No, przecież, co? Na co dzień to robię.’ No właśnie, […]

Spotkanie z kartami Failowship #1

Porozmawiajmy o tym, na czym polega trudność w mówieniu o WŁASNYCH błędach i porażkach? Jak sobie z takimi trudnościami poradzić? W czym mogą tutaj pomóc karty Failowship? Zapraszamy na spotkanie!