W kryzysie warto śpieszyć się powoli
Mykhailo Krasiuk to konsultant ds. PR i komunikacji z więcej niż 15 letnim doświadczeniem i ponad 100 projektami na koncie. Od 5 lat rezyduje w Trójmieście. Sam o sobie mówi: “Jako typowy Ukrainiec w Polsce buduję, spawam i sprzątam. Buduję reputację, spawam relację, sprzątam po kryzysach”.
Jako przedsiębiorca i doradca biznesu wspólnie ze swoimi klientami przechodzi już piąty poważny kryzys gospodarczy. “Pamiętam dwie rewolucję, wojnę i pięciokrotny w ciągu tygodnia spadek kursu waluty narodowej. Zachowuję więc spokój i wiem, według Douglasa Adamsa, gdzie jest mój ręcznik”.
Podczas rozmowy opowiedział kilka historii o małych i średnich przedsiębiorstwach w kryzysie — z happy end’em i bez. Michał wyjaśnił dlaczego:
? realistyczna ocena sytuacji jest podstawą zmiany oraz prawidłowej komunikacji zmiany;
? w kryzysie warto “śpieszyć się powoli”;
? paniczna autopromocja nie działa.
? … oraz dlaczego przedsiębiorcom warto teraz angażować się w inicjatywy wzajemnej pomocy i akcje charytatywne.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na żywo, prowadzonej przez Jarka Łojewskiego, założyciela Fundacji Dobra Porażka.
Koronawirus to nie tylko choroba i kwarantanna, ale też problem na niedaleką przyszłość dla wielu osób, które z różnych powodów stracą pracę lub działalność. Fundacja Dobra Porażka chce pomóc osobom, które już to przeżyły lub czują się tym zagrożone. Poprosiliśmy naszych Przyjaciół o podzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem, inspiracją, które pomogą Wam zmierzyć się z tym wyzwaniem.
Obejrzyj zapis webinaru
Posłuchaj podcastu
Pozostałe webinary
- Sztuczna Inteligencja – dobra, zła i… brzydka?543 W kolejnym Spotkaniu z porażką naszym gościem był Artur Kurasiński – twórca, przedsiębiorca i inwestor w spółki technologiczne, z dwudziestoletnim doświadczeniem. Rozmawialiśmy między innymi o tym, ile tak naprawdę jest inteligencji w sztucznej inteligencji?
- Jak sobie radzić z syndromem oszusta?545 Syndrom oszusta – zjawisko psychologiczne powodujące brak wiary we własne osiągnięcia, stan bezzasadnej niepewności i lęku. Gdy pomimo zewnętrznych dowodów własnej kompetencji osoby cierpiące z powodu tego syndromu pozostają przekonane, że są oszustami i nie zasługują … Czytaj więcej.
- Jak uniknąć wypalenia zawodowego?539 Wypalenie zawodowe to stan emocjonalnego, psychicznego i fizycznego wyczerpania wywołanego chronicznym stresem związanym z pracą. Jest to zjawisko, które pojawia się u osób, które doświadczają długotrwałego stresu związanego z pracą, a które nie są w stanie … Czytaj więcej.
- Pracownika za błąd zwolnić, czy… awansować?818 Pani Stefania popełniła błąd – wypłaciła dużą sumę pieniędzy osobie, która podawała się za stałego kontrahenta firmy, w której pracuje. Pierwsza myśl jej szefa: ZWOLNIĆ! Jaka jest Twoja pierwsza myśl?
- Absurdy benefitów pracowniczych1 753 Co powiecie na takie benefity pracownicze jak „miła atmosfera w pracy”, „wypłata zawsze na czas” czy „młody zespół i rodzinna atmosfera”? Albo „praca, którą kochasz” za 120 zł za miesiąc? Albo „raz w miesiącu dzień wolny … Czytaj więcej.
- Sztuka słuchania to gotowość do porażek1 174 Zapraszamy do obejrzenia/posłuchania zapisu spotkania z Tobiaszem Majstrenko! „Aktywne słuchanie kojarzy się głównie z sprzedażą i badaniem potrzeb klienta. Niektórzy mogą je kojarzyć też z technikami wpływu na innych. Jednak aktywne słuchanie to, tak naprawdę, słuchanie … Czytaj więcej.
- Spotkanie z kartami Failowship #1947 Porozmawiajmy o tym, na czym polega trudność w mówieniu o WŁASNYCH błędach i porażkach? Jak sobie z takimi trudnościami poradzić? W czym mogą tutaj pomóc karty Failowship? Zapraszamy na spotkanie!