Tomasz Manikowski: Jak robić biznes po ludzku i radzić sobie z własnymi ograniczeniami

Nazywa się Manikowski. Tomasz Manikowski. Posiada niesamowitą energię i jeszcze większe poczucie humoru. Przed osiąganiem celów, które sobie stawia, nie powstrzymują go takie przeszkody (?) jak brak nóg i prawego przedramienia. Dzięki umiejętnemu zarządzaniu swoimi ograniczeniami został mistrzem świata w pływaniu długodystansowym, posiadaczem licencji kierowcy wyścigowego, szczęśliwym mężem i tatą.

Jest pasjonatem gier planszowych oraz Formuły 1.

Zawodowo – przedsiębiorca, Dyrektor Zarządzający Amber Business Park. Od kilkunastu lat zajmuje się najmem nieruchomości komercyjnych, jednak zamiast lokali i magazynów fascynuje go człowiek.

Biznesu uczył się od najmłodszych lat, od swojego Ojca.

Od najmłodszych lat przesiąkałem biznesem. Już jako nastolatek brałem udział w walnych zgromadzeniach udziałowców i akcjonariuszy, w których uczestniczył mój ojciec. Jeździłem na konferencje, poznawałem największe nazwiska biznesu tamtych czasów. Od 16 roku życia pomagałem ojcu w prowadzeniu biznesu, a od 18 roku życia sam zostałem przedsiębiorcą.

za: manikowski.pl

Porozmawiamy m.in. o tym:

? Czego można nauczyć się na cudzych błędach…
? …oraz dzięki własnym ograniczeniom?
? Czy etyka w biznesie to coś, w co warto inwestować?

Miałem to „szczęście”, że osobą niepełnosprawną się urodziłem, a nie się nią stałem. Uczyłem się świata powoli, w naturalny sposób szukając rozwiązań dla mnie dostępnych

za: Ludzka twarz biznesu, Dominika Mikulska, Magazyn ESTATE,

Słuchaj

Oglądaj

Za mało?

Obejrzyj wystąpienie Tomasza na TEDxKoszalin


Zapraszamy też do lektury rozmowy, jaką z Tomaszem przeprowadziła Dominika Mikulska z magazyny ESTATE.


#NaCudzychBłędach – zobacz wszystkie rozmowy!