Bolesław Drapella

Bolek Drapella: Od małego do wielkiego. Pułapki rozwoju organizacji

Zapraszamy na rozmowę #NaCudzychBłędach z Bolkiem Drapellą. Przedsiębiorcą, z 20-letnim doświadczeniem w e-biznesie. Menedżerem, który przeprowadził międzynarodową korporację przez wzrost z 50 do 600 pracowników. Mentorem wspierającym początkujących i doświadczonych przedsiębiorców, zarządzających firmami różnej wielkości.

Bolesław Drapella to 20 lat doświadczenia w e-biznesie. Przedsiębiorca specjalizujący się w sektorach online branży lotniczej, turystyczno-hotelarskiej, ogłoszeń w internecie oraz szerzej w branży nieruchomości. W przeszłości pełniący funkcje VP of BizDev, CMO, CCO, COO, CHRO oraz prezesa spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W przeszłości również dyrektor hoteli w Wielkiej Brytanii. Inwestor w i Venture Partner w funduszu Black Pearls VC.

W przeszłości Prezes AirHelp Poland oraz Chief Operating Officer w Grupie AirHelp. Firma pomaga podróżnym w uzyskaniu należnemu im odszkodowania za opóźnione, odwołane i przepełnione loty. AirHelp pomógł do tej pory przeszło 10 milionom pasażerów uzyskując miliony dolarów na rzecz swoich klientów. Niesamowity wzrost firmy, która rosła od 50 do 600 osób zatrudnionych na całym świecie, z biurami w Hong Kongu, Nowym Jorku, Berlinie, Krakowie, Gdańsku oraz w kilku innych lokalizacjach na świecie.

Założyciel i prezes RoomAuction.com Ltd – zwycięzcy konkursu InfoShare Startup Contest w 2015r., w ramach którego zwyciężył w głosowaniu Jury z przeszło 150 innymi startupami z 19 krajów.

Venture Partner w Black Pearls VC, gdzie jest aktywnie zaangażowany przy wspieraniu fundrisingu oraz dzieli się swoim szerokim doświadczeniem ze spółkami portfelowymi. Wspiera również spółki w ramach rad nadzorczych oraz eksperckich.

A jeśli jesteś (nie takim już) początkującym przedsiębiorcą, może zaineresować Ciebie inicjatywa Sauna Grow, w ramach której Bolesław zebrał grupę mentorów z doświadczeniem biznesowym oraz dotyczącym wspierania startupów, który pomogą w rozwoju Twojego biznesu.

A rozmawialiśmy między innymi o:

  • projekcie RoomAuction i dlaczego trudno przebić się przez Booking.com
  • 40 wspaniałych – czyli jak (nie)rekrutować menadżerów, historia z AirHelp i wyciągnięte z niej wnioski
  • czym różni się AirHelp od innych konkurencji?
  • Jakie powinny być proporcje przyjmowania menedżerów z zewnątrz vs awanse (i dlaczego trzeba zasilać organizację ludźmi z zewnątrz?)
  • Rozmowa w 4 oczy z pracownikiem – dlaczego to takie ważne?
  • Kiedy trzeba podjąć decyzję o zatrudnieniu nowego pracownika i co się stanie, jeśli tego nie zrobimy?
  • o czym podkastuje Drapella?
  • 3 mega ważnych krokach w uczeniu się z porażek
  • dlaczego przedsiębiorcy, którzy decydują się na wizytę w saunie są skuteczniejsi niż inni?

… i jeszcze o paru innych ciekawych tematach ??


Dziękujemy coworkingowi dla kobiet O4 Flow za udostępnienie przestrzeni, w której zrealizowaliśmy nasz webinar ?


Słuchaj

Oglądaj


Za mało?

Zajrzyj na Rozmowy Saunowe i posłuchaj podcastów Bolka Drapelli. Opowiada w nich o wyzwaniach założycieli, managerów oraz pracowników firm, najczęściej takich, które się dynamicznie rozwijają. Rozmowy zainspirowane są spotkaniami mentorskimi w ramach projektu SaunaGrow.com, które odbywają się w najprawdziwszych saunach i pomagają przedsiębiorcom mądrze rozwijać swoje biznesy.#NaCudzychBłędach – zobacz wszystkie rozmowy!